Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Dziewczyny pokazały charakter i dały radę

Jacek Nawrocki: Dziewczyny pokazały charakter i dały radę

fot. CEV

-  Idziemy zgodnie z programem, jaki sobie wytyczyłem. Prowadzę ten zespół tak, jak go widzę - powiedział serwisowi eurosport.onet.pl po wygranej z Serbią Jacek Nawrocki. Jego podopieczne awansowały właśnie do finału igrzysk europejskich.

Co było receptą na pokonanie silnej reprezentacji Serbii?

Jacek Nawrocki: To zespół, który gra bardzo dobrze w ofensywie. W meczu z nami nie pokazał jednak tego potencjału. Wszystko przez to, że zatrzymaliśmy Jovanę Stevanović i Milenę Rasić w pierwszym tempie. Jeżeli Serbki nie mają środka, wówczas zmieniają grę na bardzo prostą. Grają wysokie skrzydło do Jeleny Nikolić. Nie udało nam się jej może złapać, ale uprościło to grę na tyle, że łatwiej nam się je czytało.

Musi pan pewnie być dumny z tego, jak nasze zawodniczki potrafią kończyć te pięciosetowe spotkania. Nie męczy jednak pana ciągłe przeżywanie tak dramatycznych momentów?Jeżeli mecze kończą się tak jak z Niemcami i Serbią, to niech dziewczyny do końca życia grają te tie-breaki i wygrywają wszystkie spotkania. (śmiech) Może się wydawać, że można było te mecze wcześniej skończyć, bo wygrana była na wyciągnięcie ręki. Wiemy o tym doskonale, ale to jest siatkówka. Poza tym po drugiej stronie też jest rywal, który robi wszystko, by wygrać. Cieszę się, że dziewczyny pokazały charakter i dały radę.

Cieszy to, że nasz zespół dobrze prezentuje się w przyjęciu. Jesteśmy w czołówce statystyk w tym elemencie.

To nasze przyjęcie faluje. Mamy momenty doskonałego przyjęcia. I właśnie w meczu z Serbią tak było. Dzięki temu przytrzymaliśmy trochę Serbki.

Docierają do nas głosy z Polski, że nie wszystkim podoba się to, że nie dokonuje pan zbyt wielu zmian.

W Polsce jest około pięciuset trenerów, którzy wiedzą, co zrobić. Gdyby iść takim tokiem myślenia, to pewnie bylibyśmy zwycięzcami tego turnieju już tydzień temu. Idziemy zgodnie z programem, jaki sobie wytyczyłem. Prowadzę ten zespół tak, jak go widzę. Naprawdę nie ma sensu odzywać się z daleka, kiedy nie widzi się dziewczyn i nie wie, w jakiej są dyspozycji. Być może te osoby nie mają zielonego pojęcia, że w przypadku dwóch zawodniczek nie mogę dokonać zmian. Zostawmy zatem te komentarze.

Cała rozmowa Tomasza Kalemby w serwisie eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved