Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz: Chcemy wygrać każdy kolejny mecz

Grzegorz Łomacz: Chcemy wygrać każdy kolejny mecz

fot. archiwum

Grzegorz Łomacz w sezonie 2014/2014 pokazał się z dobrej strony na ligowych parkietach, co poskutkowało ponownym powołaniem do kadry narodowej. - Bardzo się cieszę, że znalazłem się w tej grupie ludzi, czuję się tu znakomicie - przyznał rozgrywający Cuprum.

Jak podsumowałbyś mijający, debiutancki sezon Cuprum Lubin w PlusLidze?

Grzegorz Łomacz: – Miniony sezon oceniam bardzo pozytywnie. Mimo iż był to pierwszy sezon Cuprum Lubin w PlusLidze, jako beniaminek spisaliśmy się świetnie, graliśmy dobrze, byliśmy zgraną drużyną i szkoda, że tak niewiele zabrakło, aby sprawić dużą niespodziankę i znaleźć się w półfinale.

Wróciłeś do PlusLigi po dość średnim sezonie w Gdańsku i znowu dobrą grą przypomniałeś o sobie ludziom ze środowiska. Myślisz, że w kolejnym sezonie będzie trudniej? W końcu będzie już na tobie pewna presja po udanych rozgrywkach?

– W PlusLidze gram od wielu lat, a sezony spędzone w Gdańsku są już historią, zamkniętym rozdziałem. Obecnie patrzę tylko do przodu i skupiam się na celach, jakie będą przede mną stać w drużynie z Lubina. Na zawodnikach zawsze spoczywa presja i nie odczuwam teraz żadnej dodatkowej jej dawki. Mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby grać jak najlepiej, tak jak starałem się to robić w zeszłym sezonie.

Twoje negocjacje z klubem nie trwały długo. Mimo innych propozycji postanowiłeś pozostać w Cuprum. Czym przekonali cię włodarze klubu? Nie korciło trochę, żeby znowu spróbować czegoś innego?– Władzom klubu zależało, abym nadal był zawodnikiem Cuprum, więc szybko rozpoczęliśmy konkretne negocjacje. Po rozmowie z trenerem nie czekałem długo z podjęciem decyzji, ponieważ nie widziałem sensu, aby zwlekać. W Lubinie mam wszystko to, co potrzebne jest do rozwoju, ze sztabem szkoleniowym na czele. Bardzo chciałem być częścią tego projektu i jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję.

W trakcie pobytu na zgrupowaniach, wyjazdów z kadrą słyszysz też na pewno o ruchach transferowych i kontraktach, które podpisuje Cuprum. Co o nich sądzisz?

– W tej kwestii należy w pełni zaufać trenerowi. On na pewno wie, co robi. Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł grać i trenować ze wszystkimi zawodnikami, którzy będą w drużynie.

Jakie twoim zdaniem są szanse Cuprum w kolejnych rozgrywkach? Osobiście masz już jakieś plany, oczekiwania przed nowym sezonem ligowym?

– Na razie o tym nie myślę, skupiam się obecnie na pracy w reprezentacji. Do rozpoczęcia sezonu ligowego zostało jeszcze dużo czasu.

Teraz przerwą od ligowej siatkówki jest dla ciebie reprezentacja Polski, do której wróciłeś po przerwie. Do tej pory w meczach, w których mogliśmy cię oglądać, pokazałeś się z bardzo dobrej strony. Czego jeszcze możemy się spodziewać po Grzegorzu Łomaczu w kadrze Stephane’a Antigi?

– Pracuję ciężko, żeby jak najwięcej dać od siebie drużynie i pomagać, kiedy tylko trzeba. Bardzo się cieszę, że znalazłem się w tej grupie ludzi, czuję się tu znakomicie. Mogę jedynie powiedzieć, że będę starał się dać z siebie „maksa”.

Po serii pewnych zwycięstw w LŚ przyszły porażki z USA… teraz przed wami kolejne podróże i coraz ważniejsze spotkania. Jakie są twoje oczekiwania związane z kadrą oraz jej występami w tegorocznych turniejach?

– Naszym głównym celem jest Puchar Świata, chociaż oczywiście chcemy wygrać każdy kolejny mecz w każdym turnieju, który rozgrywamy. Mam nadzieję, że będziemy dobrze się prezentować i osiągać najwyższe cele.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved