Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Stephane Antiga: Czekają nas najtrudniejsze mecze

Stephane Antiga: Czekają nas najtrudniejsze mecze

fot. Jacek Cholewa

-  Mamy karty w swoich rękach, jeśli będziemy wygrywać, to Iran nas nie dogoni. Poza tym gramy dobrze, to my jesteśmy mistrzami świata i to nas rywale powinni się obawiać, a nie odwrotnie - mówi przed meczami w Teheranie Stephane Antiga.

Przyzwyczailiście się już chyba do wygrywania z Rosją…

Stephane Antiga:Siła Rosjan jest duża, to nie tak, że są w kryzysie, więc oddadzą coś komuś za darmo. Myśmy im te wygrane po prostu wyrwali. To tym cenniejsze, że mieli olbrzymią motywację i grali ze świadomością, iż wstyd przegrywać seryjnie w takim stylu jak ostatnio.

Byliście wykończeni po ciężkich podróżach, ale nie było po was widać kryzysu fizycznego.Od wyjścia z hotelu w Chicago do wejścia do hotelu w Kazaniu minęło 28 godzin. Byliśmy padnięci. Największym problemem była 8-godzinna różnica czasu i kłopoty ze spaniem. Nie mamy problemów fizycznych, bo to efekt dobrego przygotowania na zgrupowaniu w Spale.

Któryś z siatkarzy pozytywnie pana zaskoczył?

Cieszę się przede wszystkim z gry zmienników, którzy bardzo pomagają drużynie, szczególnie Rafał Buszek i Grzegorz Łomacz. Zaimponował mi także Piotr Nowakowski, zwłaszcza na zagrywce.

Myślałem, że powie pan o zadziorności Michała Kubiaka.

Oczywiście, że to także bardzo ważne. W obu meczach był znakomity. Cieszy mnie, że dojrzewa, robi coraz mniej błędów, gra inteligentnie. Potrafi kiwnąć, wykorzystać ręce przeciwników, jest skuteczny w bloku i ma dobry serwis. To siatkarz kompletny, który na dodatek gra z większym spokojem niż kiedyś. Jest energetyczny, ale to dobra energia.

Jak blisko jesteśmy od finału Ligi Światowej?

Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, tylko że teraz czekają nas dwa najtrudniejsze mecze z Iranem na wyjeździe. Rok temu przegraliśmy tam dwa razy boleśnie, a hałas w hali był taki, że gracze nie słyszeli, co do nich mówię. To był dla mnie szok, takiego jazgotu nie ma nigdzie na świecie. Teraz będzie więcej czasu na aklimatyzację w Teheranie. Mamy karty w swoich rękach, jeśli będziemy wygrywać, to Iran nas nie dogoni. Poza tym gramy dobrze, to my jesteśmy mistrzami świata i to nas rywale powinni się obawiać, a nie odwrotnie.

Więcej w Super Expressie

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved