Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pekpol powoli kompletuje kadrę na nowy sezon

Pekpol powoli kompletuje kadrę na nowy sezon

fot. archiwum

Coraz mniej niewiadomych jest w Pekpolu Ostrołęka, który pozyskał już czterech nowych zawodników. Przesądzone jest też pozostanie w zespole znad Narwi trzech innych siatkarzy oraz trenera Andrzeja Dudźca, który od kilku lat prowadzi team z Ostrołęki.

Działacze Pekpolu Ostrołęka nie spieszą się z podpisywaniem nowych kontraktów, ale powoli odkrywają kolejne karty w składzie ostrołęckiego zespołu na sezon 2015/2016. Wcześniej informowaliśmy już, że pozostaną w nim Piotr Cichocki i Rafał Obermeler. Do tej dwójki dołączył także doświadczony przyjmujący – Dominik Zalewski. Wcześniej do drużyny znad Narwi przenieśli się Patryk Szwaradzki i Michał Tomczak. Z tym drugim o miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie Jakub Nowosielski. To 22-letni rozgrywający, który poniekąd wraca na „stare śmieci”, bowiem występował już w ekipie prowadzonej przez trenera Dudźca w sezonie 2012/2013. Wówczas jednak nie miał zbyt wielu okazji do gry w podstawowym składzie, gdyż pierwszym sypaczem Pekpolu był znacznie bardziej doświadczony i ograny Grzegorz Pietkiewicz. Przez kolejne dwa sezony Nowosielski bronił barw TKS-u Tychy, najpierw w Krispol I Lidze, a następnie o klasę niżej.

Do Ostrołęki przenosi się także Daniel Szaniawski. To 23-letni środkowy, który przez trzy ostatnie sezony występował w Avii Świdnik. Z klubem z lotniczego miasta wywalczył awans do I ligi, ale również przeżył z nim gorycz spadku do niższej klasy rozgrywkowej. Dla żółto-niebieskich szczególnie nieudane były minione rozgrywki, w których odnieśli tylko po jednym zwycięstwie w rundzie zasadniczej oraz w play-out, ostatecznie przegrywając rywalizację o utrzymanie się na tym szczeblu z Kęczaninem Kęty. W Pekpolu konkurentem Szaniawskiego do gry w podstawowym składzie będzie między innymi wspomniany już Obermeler.

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligiźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved