Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Bieniek: Sukces na pewno mnie nie zmieni

Mateusz Bieniek: Sukces na pewno mnie nie zmieni

fot. Arkadiusz Buczyński

- Pozostaje mi tylko ciężko pracować i cieszyć się, że Stephane daje mi szansę grania. Początek mam wymarzony, ale staram się skupiać na każdym kolejnym treningu, aby być w jak najlepszej dyspozycji - mówi środkowy reprezentacji Polski, Mateusz Bieniek.

Stany Zjednoczone, Rosja, za chwilę Iran. Skok na głęboką wodę, organizacyjny i sportowy. Myślisz czasem o tym, co się dzieje wokół ciebie, czy po prostu trenujesz, grasz, wychodzisz na boisko, żeby walczyć o zwycięstwo polskiej reprezentacji?

Mateusz Bieniek:Na pewno to bardzo duży przeskok w mojej karierze. Pozostaje mi tylko ciężko pracować i cieszyć się, że Stephane daje mi szansę grania. Początek mam wymarzony, ale staram się skupiać na każdym kolejnym treningu, aby być w jak najlepszej dyspozycji.

Chłopaki z kadry, zwłaszcza mistrzowie świata, zadzierają nosa, czy traktują ciebie, debiutanta, jak każdego innego zawodnika?Zostałem znakomicie przyjęty, traktują mnie jak każdego innego zawodnika. Grać z nimi to sama przyjemność. Naprawdę dużo mi pomagają.

Jak do twoich ostatnich sukcesów podchodzą rodzina i przyjaciele?

Cieszą się razem ze mną i bardzo mnie wspierają. Wszyscy żyją moimi meczami, co jest naprawdę miłe. Rodzina, przyjaciele, sąsiedzi – każdy cieszy się moją dobrą grą.

Dziennikarze sportowi, trenerzy chwalą twoje umiejętności, ale też przestrzegają przed „wodą sodową”, która może ci uderzyć. Jest takie ryzyko?

Szczerze mówiąc, irytuje mnie takie gadanie. Nie znając mnie, nie powinno się mówić, że może mi odbić przysłowiowa „sodówka”. Ci co mnie znają, wiedzą, jaki jestem i wiedzą też, że sukces na pewno mnie nie zmieni.

Kibice Effectora Kielce bardzo trzymają kciuki za twoje występy w kadrze. Masz tutaj mnóstwo fanów. Chciałbyś im coś powiedzieć?

Liczę, że w Kielcach coraz więcej ludzi zacznie interesować się siatkówką i krok po kroku będziemy z drużyną szli do przodu. Kibicom dziękuję za wsparcie i miłe słowa. Widzimy się w październiku.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved