Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Lucyna Borek: Czekają na mnie nowe wyzwania

Lucyna Borek: Czekają na mnie nowe wyzwania

fot. siatkowka.tswisla.pl

- To dla mnie wielki zaszczyt móc zagrać w kadrze Polski. Nigdy nie byłam nawet w młodzieżowych reprezentacjach, czekają mnie nowe wyzwania i doświadczenia - mówi libero Developresu Rzeszów, Lucyna Borek, powołana do kadry B siatkarek.

Wakacje się zaczynają, ale nie dla wszystkich. Pani za tydzień ma być na zgrupowaniu kadry B.

Lucyna Borek:Tak naprawdę to tych wakacji nie miałam wcale. Sezon skończył się już jakiś czas temu, ale potem musiałam się skupić na studiach. Już prawie wszystko za mną. Jak dobrze pójdzie, to za tydzień się obronię i spokojnie będę mogła pojechać na kadrę.

Czyli z urlopu nici…Nie planowałam jakoś specjalnie długiego wyjazdu. Na jako takie wczasy nie pojadę, ale zapowiadają mi się wakacje jak marzenie. Z takich wakacji się cieszę, bo to dla mnie wielki zaszczyt móc zagrać w kadrze Polski. Nigdy nie byłam nawet w młodzieżowych reprezentacjach, czekają mnie nowe wyzwania i doświadczenia.

Czego się pani tak naprawdę spodziewa?

Szczerze mówiąc, to nie wiem, nigdy nie byłam na zgrupowaniu, nie wiem do końca, jak tam jest. Coś tam koleżanki, które mają to za sobą, poopowiadały, trochę posłuchałam, ale sama muszę się przekonać, jak jest.

Stres jest?

I to niemały. Czy większy niż przed debiutem w Orlen Lidze? Trudno powiedzieć. Myślę, że wkrótce trema mi przejdzie albo przynajmniej będzie trochę mniejsza.

W kadrze są 22 zawodniczki, tak naprawdę nikt nie ma gwarancji na grę w Lidze Europejskiej…

Część z nas będzie musiała zostać w domu, ale liczę, że uda mi się pokazać trenerom z jak najlepszej strony i będę z kadrą jak najdłużej. Jak już mam taką szansę, to postaram się jej nie zmarnować.

W pierwszej reprezentacji zabrakło miejsca dla Lucyny Borek, najlepiej przyjmującej zawodniczki ostatniego sezonu Orlen Ligi…

Trener ma jakąś swoją wizję, wie, jakich zawodniczek potrzebuje. Nie oszukujmy się, to był mój pierwszy sezon, w którym mogłam się pokazać w Orlen Lidze. Z utęsknieniem czekam na następny, oby nie był gorszy od tego.

Na pewno będzie inny, bo wasz skład znacząco się zmienił. Co pani sądzi o nowych nabytkach Developresu?

Myślę, że pojawiły się u nas bardzo ciekawe nazwiska i będzie fajny skład. Nie znam wszystkich nowych siatkarek, zwłaszcza tych zagranicznych. Osobiście to poznałam tylko Asię Kapturską. Uważam, że mamy szansę pokazać coś więcej.

Więcej w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved