Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Kenijki z kolejnym tytułem mistrzowskim w Afryce

Kenijki z kolejnym tytułem mistrzowskim w Afryce

Reprezentantki Kenii w finale mistrzostw Afryki wykazały wyższość nad Algierią, nie oddając jej nawet seta. Zdobyły nie tylko dziewiąty tytuł w historii, ale razem z drugimi finalistkami zyskały także prawo gry w tegorocznym Pucharze Świata.

Obyło się bez niespodzianki w finale mistrzostw Afryki, w którym mierzyły się Kenijki i Algierki, czyli dwie drużyny, które zdominowały rywalizację na Czarnym Lądzie w ostatnich latach. Przypomnijmy, że Kenijki wcześniej aż ośmiokrotnie okazywały się najlepsze, a w ostatnich latach ich dominacja została przerwana właśnie przez Algierki, które wygrały zawody w 2009 roku.

Finał jednak nie był porywającym widowiskiem, a praktycznie od jego początku inicjatywę na boisku przejęły Kenijki, które już na pierwszym czasie technicznym wygrywały 8:5. Z biegiem czasu zaczęła powiększać się różnica punktowa pomiędzy oboma zespołami, a pojedyncze udane zagrania rywalek chociażby w bloku nie były w stanie odwrócić losów premierowej odsłony (25:17). Bardziej zacięta walka trwała w dwóch kolejnych setach, w których Algierki potrafiły nawet wyjść na prowadzenie, ale ich gra była zbyt nierówna, by tego dnia mogły sprawić niespodziankę. W decydujących momentach znacznie lepiej prezentowały się Kenijki, dzięki czemu zasłużenie sięgnęły po kolejny tytuł.

Więcej emocji, ale także sporo nierównej gry było w meczu o brązowy medal. W nim zmierzyły się Kamerunki z Senegalkami. Obie drużyny grały zrywami, a niemal w każdym secie jedna z nich zyskiwała większą przewagę, w efekcie czego triumfatora musiał wyłonić dopiero tie-break. On był bardzo wyrównany, a długimi fragmentami obie ekipy szły w nim łeb w łeb. Dopiero pomyłka Senegalek w przyjęciu przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść Kamerunu.

Kenia – Algieria 3:0
(25:17, 25:21, 25:20)

Kamerun – Senegal 3:2
(25:19, 23:25, 14:25, 25:13, 17:15)