Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Behrendt wraca do Trefla Gdańsk

Karol Behrendt wraca do Trefla Gdańsk

fot. archiwum

W pierwszym zespole LOTOSU Trefla zadebiutuje w przyszłym sezonie 20-letni Karol Behrendt, związany z klubem od 2008 roku. - Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy pod okiem trenera Andrei Anastasiego będę stawał się coraz lepszym siatkarzem - zapowiada Behrendt.

Karol Behrendt urodził się w 1995 roku w Chojnicach. Mierzący 197 cm środkowy od początku swojej przygody z siatkówką związany jest z Treflem Gdańsk. Reprezentował klub w kategorii młodzika, kadeta i juniora. Od sezonu 2011/2012 występował także w Młodej Lidze. Był podstawowym graczem LOTOSU Trefla w sezonie 2012/2013, kiedy gdańszczanie triumfowali w tych rozgrywkach, oraz rok później, kiedy sięgnęli po brązowy medal. – Gdańsk jest moim miejscem na ziemi. Czuję się tu dobrze, mam tu rodzinę, przyjaciół, dziewczynę. Zawsze chciałem grać w PlusLidze w barwach LOTOSU Trefla i teraz jestem bliski spełnienia swojego marzenia. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy pod okiem trenera Andrei Anastasiego będę stawał się coraz lepszym siatkarzem i w przyszłości wywalczę sobie miejsce w pierwszym składzie – ambitnie zapowiada Behrendt.

Sezon 2014/2015 młody środkowy spędził na zasadzie wypożyczenia w pierwszoligowym Kęczaninie Kęty. Przez całe rozgrywki Behrendt był podstawowym graczem tego zespołu, dzięki czemu mógł nabrać doświadczenia. Teraz, po roku przerwy, wraca do Gdańska, by występować w PlusLidze, podobnie jak wcześniej uczynili inni gracze pierwszego zespołu – Artur Ratajczak czy Damian Schulz.Szkolenie młodzieży w naszym klubie stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu wychowujemy wielu graczy, którzy w przyszłości mogą reprezentować LOTOS Trefl w PlusLidze. Zależy nam, by pierwszy zespół w jak największym stopniu oparty był na wychowankach. Karol jest kolejnym z naszych graczy, który ogrywał się w pierwszej lidze, a my cały czas śledziliśmy jego postępy. Wspólnie z trenerem Andreą Anastasim uznaliśmy, że Behrendt jest już gotowy na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej i cieszymy się, że będzie częścią zespołu wicemistrzów Polski – podkreślił Piotr Należyty, prezes LOTOSU Trefla.

Kontrakt młodego środkowego obowiązuje do końca sezonu 2016/2017. Behrendt będzie miał kogo podpatrywać na treningach, bo ważne, dwuletnie umowy z klubem mają również Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb i Artur Ratajczak.Karol w pierwszej lidze nabrał niezbędnego doświadczenia boiskowego i teraz nadszedł czas na jego przejście do pierwszego zespołu LOTOSU Trefla. Chcę poświęcić dużo czasu na pracę nad rozwojem perspektywicznych graczy, takich jak Behrendt, by w przyszłości mogli oni odgrywać coraz ważniejsze role w naszej drużynie – podkreślił Andrea Anastasi, trener wicemistrzów Polski.źródło: siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved