Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > IE M: Rosjanie wygrywają z Francją

IE M: Rosjanie wygrywają z Francją

Ostatnim półfinalistą igrzysk europejskich w Baku zostali Rosjanie, którzy w trzech setach rozprawili się z Francuzami. Spotkanie było niezwykle wyrównane. Siatkarze Sbornej zmierzą się w piątek z reprezentacją Niemiec.

Francuzi szybko objęli prowadzenie, po ataku Guillame’a Quesque było 6:3. Trójkolorowi zaczęli popełniać błędy, a do tego asem serwisowym popisał się Wiktor Poletajew i mieliśmy remis po 7. Młody rosyjski atakujący był nie do zatrzymania, utrzymywał skuteczność w ataku oraz zdobył dwa punkty bezpośrednio z zagrywki (10). W końcu przełamał się Quentin Jouffroy. Tym razem dobrą passę na zagrywce miał środkowy znad Sekwany i na tablicy pojawił się kolejny remis po 13. Od tego momentu gra się wyrównała. Rosjanie prowadzili dwoma oczkami (22:20), ale po chwili Francuzi znów doprowadzili do remisu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Siergeja Szlapnikowa, po skutecznym ataku Alexandra Markina wygrali 25:23.

Druga partia rozpoczęła się podobnie do poprzedniej, od prowadzenia zaczęli Francuzi, ale do remisu po 6 doprowadził skutecznym blokiem Ilia Własow. Po punktowym ataku Jonasa Agueniera ponownie przewagę mieli Trójkolorowi (10:8). Markin doprowadził do wyrównania po 10. Od tego momentu toczyła się walka punkt za punkt. Zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną po skutecznym ataku Własowa (16:15). Po powrocie na parkiet punktował Trevor Clevenot. Ponownie w końcówce lepsi okazali się siatkarze Sbornej, Dmitri Kowalew zakończył seta (25:23).

Tym razem Rosjanie kontynuowali swoją dobrą passę (5:3). Francuzi doprowadzili do remisu po 5 po asie serwisowym Faipule’a Kolakilagiego. Po skutecznym ataku Markina zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Po szczelnym bloku Quesque Trójkolorowi wyszli na prowadzenie 9:8. Gra toczyła się punkt za punkt. Po chwili na dwa oczka przewagi wyszli podopieczni trenera Szlapnikowa (14:12). Rosjanie jeszcze zwiększyli prowadzenie za sprawą Poletajewa i Własowa (21:16). Siatkarze Sbornej dowieźli przewagę do końca, mecz zakończył blok Kowalewa na Clevenocie (25:22) i to siatkarze Sbornej zagrają w półfinale igrzysk europejskich.

Francja – Rosja 0:3
(23:25, 23:25, 22:25)

Francja: Jouffroy (8), Aguenier (8), Takaniko (7), Wendt (5), Quesque (9), Clevenot (14), Rossard (libero) oraz Geiler, Kolokilagi (4) i Corre
Rosja: Własow (9), Kowalew (5), Markin (7), Filippow (4), Poletajew (16), Kliuka (12), Bragin (libero) oraz Kobzar i Wołkow (1)