Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Duże roszady w Karpatach Krosno

Duże roszady w Karpatach Krosno

fot. archiwum

Spore zmiany szykują się w składzie męskiej sekcji Karpat Krosno. Podkarpacka drużyna w nadchodzącym sezonie ma być mieszanką rutyny z młodością, a na powrót do niej zdecydowało się kilku graczy, którzy w przeszłości już bronili jej barw.

Miniony sezon na długo zapadnie w pamięci nie tylko krośnieńskim fanom siatkówki, ale także jej sympatykom z całej Polski. Niestety nie przez wynik osiągnięty przez Karpaty w drugoligowych rozgrywkach, a przez tragiczny wypadek, w którym zginęło dwóch młodych siatkarzy. Po nim krośnieński klub nie dokończył już zmagań w sezonie 2014/2015, ale dzięki przychylności PZPS-u nadal będzie mógł występować na tym szczeblu rozgrywkowym. W kolejnych rozgrywkach będzie bardzo mocno przebudowany. Wprawdzie wciąż jego szkoleniowcem będzie Jakub Heimroth, lecz w zespole pojawi się sporo nowych zawodników. Ze starego składu zostali tylko dwaj przyjmujący – Tomasz Gadzała i Bartosz Zimka, a także Michał Witkoś (rozgrywający) oraz środkowy Robert Książkiewicz.

Na powrót do krośnieńskiej ekipy zdecydowało się trzech zawodników, którzy w przeszłości już bronili jej barw. Mowa o atakującym Przemysławie Brylińskim i przyjmującym Szymonie Pałce, którzy miniony sezon spędzili w Błękitnych Ropczyce, oraz o grającym ostatnio na libero w lidze francuskiej Rafale Cabaju. Podobną drogę jak dwaj wyżej wymienieni koledzy zdecydował się obrać także Mateusz Sroka, który Błękitnych zamienił na Karpaty. Ponadto na przenosiny do Krosna zdecydował się Marcin Mizera. To ograny na drugoligowym froncie przyjmujący, który ostatnie lata spędził w MCKiS-ie Jaworzno. Augustów na Krosno zamienił środkowy Michał Matyśniak. A w drużynie prowadzonej przez trenera Heimrotha nie zabraknie również zawodników, którzy ostatni okres swojej kariery spędzili w Młodej Lidze. Chodzi o Mateusza Lewoca (środkowego), który bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn, oraz Daniela Kmitę – atakującego z MKS-u Będzin.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved