Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > M. Balkestein-Grothues: Podejmuję dobrą decyzję

M. Balkestein-Grothues: Podejmuję dobrą decyzję

fot. archiwum

Maret Balkestein-Grothues to nowa zawodniczka wicemistrzyń Polski. Utytułowana przyjmująca o swoim nowym klubie wypowiada się w samych superlatywach. - Byłam całkowicie pewna, że podejmuję dobrą decyzję, stając się nową "atomówką" - mówi Holenderka.

Jak się okazuje, trener Lorenzo Micelli bacznie obserwował tę zawodniczkę podczas turnieju w Szwajcarii. – W Montreux po raz pierwszy miałam okazję spotkać się osobiście z trenerem Micellim. Wcześniej spotkaliśmy się, ale tylko przy okazji Ligi Mistrzyń, kiedy grałam przeciwko jego klubowi. Teraz będziemy pracowali razem i myślę, że z tym składem mamy szansę ugrać coś fajnego. Na tę chwilę najbardziej z nowych klubowych koleżanek kojarzę Klaudię Kaczorowską i Katarzynę Zaroślińską, bo miałyśmy okazję grać przeciw sobie w barwach narodowych – mówi Balkestein.

Włoski szkoleniowiec PGE Atomu Trefla dobrze zapamiętał holenderską przyjmującą z czasów, gdy rywalizowała z jego drużyną po drugiej stronie siatki. – Teraz Maret jest kapitanem reprezentacji Holandii i ma niesamowitą duszę wojowniczki. Tak zresztą było zawsze, ilekroć stawała po drugiej stronie siatki. Strasznie ciężko było ją zniechęcić, zdeprymować. Teraz będzie jednak po naszej stronie i pomoże nam osiągnąć nasze cele – mówi o dwukrotnej mistrzyni Holandii i zdobywczyni wicemistrzostwa Europy w 2009 roku w Polsce trener Micelli.

Obecnie Maret Balkestein-Grothues z powodzeniem rywalizuje w igrzyskach europejskich. Zawodniczka nie może się jednak doczekać sezonu klubowego. – Jestem bardzo szczęśliwa z tego, że będę w najbliższym sezonie reprezentowała barwy PGE Atomu Trefla. Słyszałam wiele dobrego o klubie od Charlotte Leys i Judith Pietersen, a ostatecznie przekonała mnie rozmowa z trenerem podczas wspomnianego turnieju Volley Masters. Wtedy byłam całkowicie pewna, że podejmuję dobrą decyzję, stając się nową „atomówką” – przyznaje Holenderka. Balkestein przeniosła się do Sopotu po sezonach spędzonych w RC Cannes, gdzie miała okazję rywalizować także w Lidze Mistrzyń. Wcześniej – również przez dwa lata – występowała w klubach z ligi włoskiej. Holenderka zastąpi na przyjęciu Charlotte Leys, która zdecydowała się na zmianę barw klubowych.źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved