Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Ten mecz był bardzo ważny

Jacek Nawrocki: Ten mecz był bardzo ważny

fot. CEV

- Nie jest tak łatwo ochłonąć po takim spotkaniu. Gramy dalej i dzięki temu możemy się jeszcze lepiej zgrywać, bo przed nami jeszcze dwa spotkania w Baku - mówił Jacek Nawrocki po horrorze w meczu z Niemkami. Polki po wygranej 3:2 awansowały do półfinału IE w Baku.

Szkoleniowiec chwalił swoje zawodniczki przede wszystkim za to, że wytrzymały psychicznie to spotkanie. – Dziewczyny zagrały z Niemkami bardzo dojrzale. Wyszły na ten mecz bardzo skoncentrowane i z chłodną głową. Dobrze prowadziły grę przez dwa sety. Wtedy jednak obudziły się Niemki. To przecież siatkarki, które dwa razy z rzędu były wicemistrzyniami Europy. To naprawdę bardzo mocny zespół, który zaczął grać po prostu doskonale. O tym, że nasze zawodniczki mają mocne głowy, najlepiej świadczy to, jak zachowały się w tie-breaku – powiedział Jacek Nawrocki.

Ten finałowy set rozpoczął się fatalnie dla Polek. Po dwóch prostych błędach nasze zawodniczki przegrywały już 0:2. Wydawało się, że może być po wszystkim. – Była wielka mobilizacja, więc nawet w tym momencie nie musiałem wiele mówić. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, jak doskonale grał niemiecki zespół. Widać było po dziewczynach, że nie są ugotowane. Dalej miały chłodną głowę i były skupione na tym, co robią. Cieszę się, że zimną krew zachowały do końca – przyznał Nawrocki.

W połowie tie-breaka wspaniałą akcją w obronie popisała się w Agata Durajczyk. Nasza libero sunęła po parkiecie kilka metrów, by przebić piłkę na drugą stronę siatki. Opłaciło się, bo zaraz Polki świętowały bardzo ważny punkt. Po tej akcji trener Nawrocki aż podskoczył z radości. – Dziewczyny w tie-breaku wspaniale broniły. Niektóre piłki wyciągały jakby spod ziemi. I właśnie w takich momentach te zagrania mają podwójną wartość – zakończył polski szkoleniowiec.



Więcej w serwisie eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved