Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Sobczak wzmocni ekipę Effectora

Damian Sobczak wzmocni ekipę Effectora

fot. archiwum

Effector Kielce będzie miał nowego libero. Jest nim 24-letni Damian Sobczak, który został wybrany w minionym sezonie najlepszym zawodnikiem na tej pozycji w Krispol I Lidze. Zawodnik reprezentował KS Campera Wyszków, z którym uplasował się na czwartej pozycji.

Damian Sobczak w ubiegłym sezonie był zawodnikiem Campera Wyszków. Podopieczni Jana Sucha znakomicie zaczęli rozgrywki zaplecza ekstraklasy, lecz w końcówce całkowicie zgubili rytm i zakończyli Krispol I Ligę na czwartym miejscu. Sam zawodnik mógł być jednak zadowolony ze swojej postawy, gdyż został wybrany najlepszym libero tej klasy rozgrywkowej. Effector stracił po sezonie obydwu graczy na pozycji libero, gdyż z klubem rozstali się Bartosz Kaczmarek (MKS Będzin) i Bartosz Sufa (niemiecki CV Mitteldeutschland). Kielecki klub musiał więc szukać nowego zawodnika na tej pozycji i pozyskał Sobczaka.

Z Effectorem pożegnali się też: atakujący Bartosz Krzysiek (Transfer Bydgoszcz), dwaj rozgrywający Grzegorz Pająk (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) i Marcin Janusz (powrót do Skry Bełchatów) oraz środkowy bloku Mariusz Wacek (szuka klubu). Odejdą też najprawdopodobniej dwaj przyjmujący – Bułgar Rozalin Penczew (szuka klubu) i Adrian Staszewski (prawdopodobnie AZS Częstochowa).

Oprócz Sobczaka kielecki klub pozyskał dwóch rozgrywających – 21-letniego Michała Kędzierskiego z Cerradu Czarnych Radom, który obecnie uczestniczy z reprezentacją Polski na igrzyskach europejskich w Baku, oraz 19-letniego Marcina Komendę z SMS-u Spała.źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved