Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek kontuzjowany. Czy zagra w meczach z Iranem?

Bartosz Kurek kontuzjowany. Czy zagra w meczach z Iranem?

fot. Joanna Skólimowska

Bartosz Kurek nie brał udziału w popołudniowym treningu reprezentacji Polski, która od poniedziałku przebywa w Teheranie, gdzie przygotowuje się do meczów Ligi Światowej z Iranem. Atakujący biało-czerwonych doznał kontuzji pleców.

Podczas porannego treningu Bartosz Kurek poczuł ból w okolicach lędźwiowych kręgosłupa. Lekarz polskiej ekipy Tomasz Sikora razem z trenerem Stephanem Antigą podjęli wówczas decyzję o wyłączeniu atakującego z popołudniowych zajęć. – Nie chcieliśmy ryzykować, zdrowie zawodnika jest najważniejsze. Jak długo Bartosz Kurek będzie wyłączony z treningu, okaże się w najbliższym czasie – powiedział Tomasz Sikora. Na razie nie wiadomo więc, na ile kontuzja Kurka jest poważna i czy będzie on zdolny do gry w meczach przeciwko Iranowi. Z reprezentacją tego kraju Polacy zmierzą się w najbliższy piątek i niedzielę.

Dotychczas biało-czerwoni w grupie B Ligi Światowej odnieśli sześć zwycięstw i póki co po czterech kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli. O jeden punkt przegrywają w niej z ekipą USA, której dwukrotnie ulegli. O trzy oczka zaś wyprzedzają najbliższych rywali, Irańczyków.

 źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved