Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Solidne wzmocnienia TSV Sanok, „Józek” zagra w II lidze

Solidne wzmocnienia TSV Sanok, „Józek” zagra w II lidze

fot. archiwum

Bez wątpienia królem polowania w II lidze został TSV Sanok. Podkarpacki klub zbudował skład, którego nie powstydziłyby się zespoły walczące w Krispol I Lidze, a celem podopiecznych trenera Podpory będzie awans do tej klasy rozgrywkowej.

Już w poprzednim sezonie drużyna z Sanoka miała pierwszoligowe aspiracje. Początkowo była jednym z faworytów do wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, co potwierdzała jej postawa w rundzie zasadniczej oraz w play-off, w których wyeliminowała MKS Andrychów. Schody zaczęły się w turnieju półfinałowym, w którym noga powinęła się jej w starciu z Hutnikiem Kraków, a porażka z Czarnymi Katowice zamknęła drogę podopiecznym trenera Podpory do gry w Krispol I Lidze. – Mieliśmy fajną i młodą drużynę. Ale wystarczyło, że przegraliśmy jeden mecz i odpadliśmy z walki o awans. Przeszkodziły nam trochę kontuzje, bo Daniel Gąsior został sam na ataku. Trochę zabrakło nam też wytrzymałości psychicznej i fizycznej, stąd wziął się brak awansu – powiedział wiceprezes ekipy z Sanoka, Wiesław Pietryka.

Wprawdzie później pojawiła się jeszcze szansa na rywalizację w Krispol I Lidze, bowiem kłopoty finansowe przeżywał Kęczanin Kęty, ale wszystko wskazuje na to, że sanoczanie na parkiecie będą musieli wywalczyć promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. – Były drobne przymiarki na grę w I lidze, gdyż Kęczanin nie bardzo mógł się pozbierać, ale nic z tego nie wyszło. Zdecydowanie lepiej będzie samodzielnie awansować – dodał Pietryka.

Wysokich celów i zamierzeń nie krył sternik sanockiego klubu. – Naszym celem w sezonie 2015/2016 jest awans do I ligi siatkówki. Sponsorem nie będzie już firma Cellfast, która wspierała sanocką drużynę w sezonie 2014/2015. Naszymi sponsorami będą lokalne firmy z Sanoka. Jeżeli chodzi o nazwę i inne szczegóły, to na to przyjdzie czas. Budżet klubu jest dopięty i drużyna od strony finansowej będzie zabezpieczona – powiedział prezes klubu Robert Hnat.

Sanocka ekipa zamierza uzyskać promocję do I ligi poprzez rywalizację na boisku. – Nie żałuję tego, że nie zagramy w I lidze. W tym sezonie powinniśmy awansować ze składem, jaki mamy, z tym składem personalnym moglibyśmy się porównać z drużyną Czarnych Katowice. Takie porównania przed sezonem są zawsze mało miarodajne. Mam nadzieję, że będziemy mogli dobrze zaprezentować się w Pucharze Polski i będziemy mogli zagrać z drużynami, które grają w wyższych ligach. Na tej podstawie będziemy mogli ocenić naszą wartość – stwierdził Tomasz Kusior. Zadowolony z mocnego składu jak na II-ligowe warunki jest też sanocki trener Piotr Podpora. – W Sanoku jest dobry klimat dla siatkówki, są warunki do rozwoju tej dyscypliny. Będziemy dysponowali mocnym składem. Będzie to zespół, który jest faworytem, będziemy chcieli uzyskać awans z tym składem, o ile nie przydarzą się nam kontuzje – zakończył szkoleniowiec.Sanoczanie mają na to bardzo duże szanse, gdyż zbudowali skład, którego nie powstydziłyby się zespoły z Krispol I Ligi. Przede wszystkim na atak ściągnęli doświadczonego Tomasza Józefackiego, który z wielu siatkarskich pieców już jadł chleb, a ostatnio rozegrał bardzo dobry sezon w czeskim VK Pribram. Sięgnęli także po solidny zaciąg z AGH, bowiem z Krakowa do Sanoka przeniosło się aż trzech zawodników: Jakub Kosiek, Grzegorz Gnatek oraz Patryk Łaba, a także Kamil Dembiec, który w minionym sezonie bronił barw Espadonu Szczecin. Strzyżów na Sanok zamienił także doświadczony Bartosz Soja, który w nowej drużynie ma spróbować swoich sił na przyjęciu. Nie można też zapominać o zawodnikach, którzy przedłużyli umowy z podkarpacką ekipą, czyli Jakubie Kalandyku, Tomaszu Kusiorze (środkowi), Pawle Rusinie, Dariuszu Jakubku (przyjmujący), Danielu Gąsiorze (atakujący) oraz Pawle Przystasiu (rozgrywający). Taki skład zdecydowanie wyrasta ponad drugoligową przeciętność. Choć w sporcie różnie bywa i nie można w nim rozdawać promocji do Krispol I Ligi przed rozpoczęciem sezonu, to na papierze sanocka drużyna wydaje się być jednym z murowanych kandydatów, by go osiągnąć.

źródło: esanok.pl, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved