Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Piotr Kantor: Naszym celem jest gra na równym poziomie

Piotr Kantor: Naszym celem jest gra na równym poziomie

fot. archiwum

Od kwietnia swoje rozgrywki toczą zawodnicy specjalizujący się w siatkówce plażowej. W gronie najlepszych duetów świata coraz częściej pojawiają się polscy zawodnicy. Ostatnio w czołówce znalazł się m.in. wychowanek MKS-u Dąbrowa Górnicza Piotr Kantor.

Kantor występuje w parze z Bartoszem Łosiakiem z KS-u Jastrzębie. W zawodach z cyklu World Tour w Stavanger (Norwegia) doszło do historycznego wydarzenia, bowiem pierwszy raz na podium znalazły się dwa duety z naszego kraju – na jego najniższym stopniu uplasowali się Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, a Kantor razem z Łosiakiem wystąpili w finale.

W decydującym spotkaniu co prawda lepsi okazali się Brazylijczycy – Evandro Oliveira/Pedro Salgado – ale i tak drugie miejsce to duży sukces Kantora i Łosiaka, którzy po raz drugi w seniorskiej karierze znaleźli się w najlepszej trójce tak dużych zawodów. – Przyznaję, podium na takiej imprezie to niesamowite uczucie. Te wszystkie mistrzostwa świata i Europy, które zdobywaliśmy w rozgrywkach młodzieżowych, nie mają porównania z podium na imprezie seniorskiej, gdzie grają najlepsi z najlepszych – przyznaje 23-letni Kantor.

Po turnieju w Stavanger Kantor i Łosiak znaleźli się w czołowej „10” światowego rankingu. Jest więc dobrze, ale nie idealnie. – Początek sezonu mamy nie najgorszy. Nie powiem, że udany, bo w pierwszych turniejach mierzyliśmy troszeczkę wyżej. Mamy nadzieję, że im dalej będziemy wchodzili w sezon, tym lepsze będą wyniki – komentuje wychowanek dąbrowskiego klubu. W zawodach w Fuzhou (Chiny) i Lucernie (Szwajcaria) polski duet zajmował dziewiąte miejsca, w Moskwie i Porecu (Chorwacja) nie przeszli kwalifikacji. W Grand Slam w St. Petersburgu Polacy zakończyli swój udział. W Stanach Zjednoczonych Kantor i Łosiak przegrali w barażu o 1/8 finału z… duetem Oliveira/Salgado (19-21, 19-21). Co ciekawe, w pierwszym meczu grupowym tego turnieju Kantor i Łosiak zmierzyli się z Fijałkiem i Prudlem. Przegrali 19-21, 14-21.Wszyscy sportowcy marzą o udziale w igrzyskach olimpijskich. Czy więc awans do przyszłorocznych IO w Rio de Janeiro jest teraz głównym zadaniem dla Kantora i Łosiaka? – Celem numer jeden jest granie siatkówki na równym poziomie. Nasza gra faluje. Potrafimy zagrać bardzo dobry mecz, a za trzy godziny wyglądamy, jakby ktoś nam zabrał te wszystkie lata, w których pracowaliśmy nad formą. Jeżeli będziemy grali dobrą, równą siatkówkę, to wtedy zakwalifikowanie się na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro będzie nieuniknione. Na razie skupiamy się na najbliższych turniejach – przyznaje Kantor.

Chiny, Szwajcaria, Rosja, Chorwacja, Norwegia, Stany Zjednoczone – te kraje Polacy już zdążyli odwiedzić w ciągu niecałych dwóch miesięcy. Czy w trakcie sezonu znajdzie się chwila, by móc zwiedzić miejsca, w których rozgrywają się zawody? – W podróży jesteśmy cały czas. Do domu wracamy tylko na jeden, dwa dni, by przeprać ubrania, przepakować się i dalej lecimy na turniej. Co do zwiedzania – to zależy od człowieka. Ja osobiście gdy przylatuję na turniej i jestem po podróży samolotem, to wolę iść do pokoju i odpocząć niż wejść do hotelu, zostawić torbę i lecieć zwiedzać. Tym bardziej, że zazwyczaj na drugi dzień już się rozpoczyna turniej – opisuje siatkarz, którego czeka jeszcze wiele podróży – w kalendarzu znajdują się turnieje m.in. w Stambule, Rio de Janeiro, Sochi czy Dosze.

Duet Kantor/Łosiak ma na koncie wiele sukcesów w młodzieżowej siatkówce plażowej:
– mistrzostwo Europy: dwukrotne U20, U22
– mistrzostwo świata: U19, U21, U23

 

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved