Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Udany rewanż Argentyny

LŚ, gr. C: Udany rewanż Argentyny

W rywalizacji argentyńsko-bułgarskiej w drugim meczu wyraźnie lepsi okazali się podopieczni Julio Velasco, którzy wygrali w trzech setach. Pojedynek obfitował w błędy własne po obu stronach siatki, a Bułgarzy wypadli bardzo słabo, nie nawiązując walki z rywalem.

Początek spotkania został naznaczony wyrównaną grą. Udane bloki pozwoliły Bułgarom wysunąć się na dwupunktowe prowadzenie (4:2), lecz gospodarze zaraz doprowadzili do remisu. Podopieczni Plamena Konstantinowa mieli problemy w przyjęciu, a zgrabne akcje na siatce Nicolasa Uriarte i Sebastiana Sole dały Argentynie trzy oczka przewagi na pierwszej przerwie technicznej. Inicjatywa na boisku cały czas była po stronie miejscowych. Swoją pracę z sytuacyjnych piłek wykonywali skrzydłowi, dzięki czemu podopieczni Julio Velasco byli w stanie powiększyć swoją nadwyżkę do pięciu punktów na drugim regulaminowym czasie. Siatkarze z Bułgarii wyraźnie nie złapali jeszcze rytmu meczowego, byli przygaszeni i popełniali błędy. Argentyńczycy natomiast wykorzystywali wszystkie niedociągnięcia w grze rywali, prezentując szybką i dynamiczną siatkówkę. Premierową odsłonę zakończyła kiwka ze środka Sole, dająca gospodarzom zwycięstwo 25:19.

Otwarcie drugiej partii należało do rozpędzonych Argentyńczyków. Seria mocnych zagrywek Ezequiela Palaciosa dała gospodarzom prowadzenie 4:0, a kolejne ładne zbicia ze środka siatki pogrążały Bułgarów, którzy przegrywali 2:8 na pierwszej przerwie technicznej. Kolejnym graczem, który świetnie zaprezentował się w polu serwisowym, był Jose Luis Gonzalez, a przewaga siatkarzy z Ameryki Południowej wynosiła już osiem punktów (12:4). Znakomicie układała się współpraca na linii Uriarte/Sole, a goście byli coraz bardziej bezradni, mając niechlubne jedenaście oczek straty na drugim regulaminowym czasie (5:16). Tuż po nim przyjezdnym udało się zdobyć trzy punkty z rzędu i poprawić nieco obraz swojej gry, jednak nie byli w stanie dogonić rywali. W ostatniej akcji seta Argentyna zatrzymała trójblokiem bułgarskiego atakującego, wygrywając 25:19.

Inauguracja trzeciej odsłony upłynęła pod znakiem walki punkt za punkt, jednak oba zespoły na potęgę myliły się w polu serwisowym. Przełamanie nastąpiło przy dobrych zagrywkach Uriarte, który znacznie ułatwił swoim kolegom pracę przy siatce, dzięki czemu Argentyna wypracowała czteropunktowy zapas na pierwszej przerwie technicznej. Gospodarze okresy efektywnej gry przeplatali słabszymi momentami, ale cały czas utrzymywali się na czele (14:11). Siatkarze trenera Velasco wykorzystywali swoje techniczne atuty, boleśnie punktując rywali z lewej flanki, gdzie kolejne piłki kończył Javier Filardi (20:14). Bułgarzy potrafili odpowiedzieć pojedynczymi, skutecznymi akcjami, jednak było to za mało. Mecz zakończył efektowny blok miejscowych. Argentyna zwyciężyła 25:16 i w całym meczu zdecydowanie 3:0.

Argentyna – Bułgaria 3:0
(25:19, 25:19, 25:16)

Argentyna: Gonzalez (11), Sole (9), Gauna (9), Filardi (7), Palacios (4), Uriarte (3), Closter (libero) oraz Martina, De Cecco i Zornetta
Bułgaria: Skrimow (9), Miłuszew (3), Todorow (3), Penczew (3), Żekow (1), Josifow (1), Salparow (libero) oraz Iwanow (libero), Palijski (5), Gradinarow (4), Petkow (1), Georgiew i Agoncew