Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne „polskie” transfery w Bundeslidze

Kolejne „polskie” transfery w Bundeslidze

fot. Tomasz Tadrała

W Bundeslidze powoli "polską kolonią" staje się CV Mitteldeutschland. "Piraci" ogłosili w poniedziałek transfer kolejnego naszego rodaka, Jana Króla zastąpi Jarosław Lech. Do VSG Coburg/Grub z Espadonu Szczecin z kolei przenosi się Wojciech Kwiecień.

Jarosław Lech będzie szóstym Polakiem, który związał się umową z drużyną prowadzoną przez Ulfa Quella. Lech gra na pozycji atakującego i niewątpliwie jego zadaniem będzie wypełnienie luki po Janie Królu, który, przypomnijmy, przeniósł się do klubu z Katowic. Jego partnerem w ataku będzie Marcin Brzeziński. Jarosław Lech urodził się w 1984 roku i mierzy 197 cm wzrostu. Niespełna 31-letni zawodnik ostatni sezon spędził w Grecji, w G.S Lamia, a wcześniej grał na Słowacji w Spartaku Myjava, gdzie zdobył brązowy medal. Grał także w BBTS-ie Bielsko-Biała, Siatkarzu Wieluń czy KS-ie Milicz. Lech ma także spore doświadczenie, jeżeli chodzi o siatkówkę plażową, wystąpił chociażby na ostatnich MŚ w Starych Jabłonkach (2013) – w parze z Damianem Wojtasikiem. Przypomnijmy, że wcześniej kierunek ten obrali Bartosz Sufa, Janusz Górski i Łukasz Szablewski, do tego jeszcze pozostało dwóch biało-czerwonych z poprzedniego sezonu – Artur Augustyn i Marcin Brzeziński.

Kolejnym Polakiem, który obrał kierunek niemiecki, jest młody rozgrywający, Wojciech Kwiecień. 21-latek ostatni sezon spędził w Espadonie Szczecin, pełniąc rolę zmiennika Michala Sladecka. Będzie on jednym z dwóch nowych rozgrywających w zespole trenera Itamara Steina, po tym jak klub opuścili Adam Kocian (przeniósł się do SVG Luneburg) i Patrick Speta. Przypomnijmy, że barwy Netzhoppers KW-Bestennse wciąż reprezentuje libero Kamil Ratajczak, więc jak do tej pory w Bundeslidze zakontraktowano już ośmioro polskich siatkarzy.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved