Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Inauguracja rozgrywek Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej w Łasku

Inauguracja rozgrywek Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej w Łasku

fot. archiwum

W miniony weekend zostały rozegrane turnieje inauguracyjne Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej - Łask 2015. Na łaskim kąpielisku rywalizowało w sumie 41 zespołów: 15 w turnieju pań i 26 w zmaganiach panów.

Zawodniczkom i zawodnikom nie pokrzyżowała planów niesprzyjająca momentami pogoda, a kilka spotkań rozegranych zostało mimo padającego deszczu. W rozgrywkach kobiet zwyciężyły Agnieszka Chojnacka i Karolina Makaruk. W zawodach mężczyzn najlepsi okazali się Maciej Ignatowski i Mateusz Kowalski.

Sobotni turniej damski uroczyście otworzyli burmistrz Łasku, pan Gabriel Szkudlarek oraz wicestarosta łaski pan Marek Krawczyk. Na starcie stanęło 15 duetów, wśród których znalazły się m.in. pary z Łasku, Łodzi, Łęczycy, Pabianic, Wielunia, Warszawy czy Płocka. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, zawodniczki grały do 2 wygranych setów, do 15 punktów.

W pierwszej rundzie obyło się bez niespodzianek. Wszystkie mecze kończyły się wynikiem 2:0 i do kolejnej fazy turnieju awansowały faworytki, m.in. pary Agnieszka Chojnacka/Karolina Makaruk z Łodzi oraz Karolina Kłodzińska/Klaudia Gajewska z Łęczycy.Pierwsze zacięte spotkania mogliśmy obserwować w drugiej rundzie. Duet Kłodzińska/Gajewska po emocjonującym meczu pokonał Martynę Mastalerz i Martynę Banaszczyk z Pabianic 2:1, a dwa pierwsze sety rozgrywane były na przewagi (15:17, 20:18, 9:15). Poza łęczycankami do kolejnej rundy awansował wspomniany wcześniej zespół Chojnacka/Makaruk oraz pary Hanna Kociołek/Sylwia Jaworska i Monika Bruzdowicz/Arleta Rutkowska.

W pierwszych meczach po prawej stronie turniejowej drabinki o pozostanie w turnieju walczyły m.in. siostry Aleksandra Mielczarek-Błońska i Weronika Mielczarek, które zmierzyły się z Katarzyną Pakułą/Nockowską i Karoliną Dębowską/Śmiechurą. Mimo że w pierwszej partii tego pojedynku Katarzyna i Karolina gładko zwyciężyły 15:4, to jednak drugi set padł łupem sióstr Mielczarek (15:13). O wyniku spotkania zadecydował emocjonujący tie-break rozgrywany na przewagi. Tutaj lepsze okazały się Pakuła/Nockowska i Dębowska/Śmiechura, zwyciężając 19:17. Z turniejem pożegnały się też Dominika Walczak i Katarzyna Kargier oraz Paulina Przerywacz i Agata Ciok.

W kolejnej rundzie po stronie przegranych emocji było nieco mniej, wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 2:0, a w turnieju pozostały pary: Patrycja Król/Justyna Maćkowiak, Agnieszka Krawczyk/Alicja Markiewicz, Kinga Płóciennik/Anna Blacha oraz wspomniany wcześniej duet Mastalerz/Banaszczyk. W trakcie meczów tej fazy organizatorzy zmuszeni byli zrobić kilkudziesięciominutową przerwę, ponieważ nad kąpieliskiem przeszła ulewa i… gradobicie.

W trzeciej rundzie po lewej stronie drabinki w walce o awans do półfinału zmierzyły się pary Bruzdowicz/Rutkowska – Chojnacka/Makaruk i Kłodzińska/Gajewska – Kociołek/Jaworska. Oba mecze zakończyły się wynikiem 2:0, a do pierwszej czwórki dostały się Chojnacka/Makaruk i Kłodzińska/Gajewska.

W kolejnych meczach, których stawką był awans do ćwierćfinału z prawej strony, para Krawczyk/Markiewicz pokonała 2:0 duet Król/Maćkowiak, a pabianiczanki Mastalerz/Banaszczyk zwyciężyły z zespołem Płóciennik/Blacha również 2:0.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Krawczyk i Markiewicz wygrały 2:0 z parą Kociołek/Jaworska, dzięki czemu zameldowały się w półfinale. Znacznie więcej emocji przyniósł drugi ćwierćfinał, w którym zmierzyły się duety Mastalerz/Banaszczyk i Bruzdowicz/Rutkowska. Pierwsze dwa sety rozgrywane były na przewagi (16:14, 14:16), a zwyciężczynie meczu wyłonił tie-break, w którym lepsze okazały się Monika i Arleta. Płocczanki zwyciężyły w decydującej partii 15:9.

Półfinały zakończyły się zwycięstwem faworytek. Chojnacka/Makaruk pokonały 2:0 parę Krawczyk/Markiewicz, takim samym wynikiem zakończył się też mecz Kłodzińska/Gajewska – Bruzdowicz/Rutkowska i do finału awansowały zawodniczki z Łęczycy.

W małym finale 2:0 zwyciężyły Agnieszka Krawczyk i Alicja Markiewicz, a czwarte miejsce przypadło Monice Bruzdowicz i Arlecie Rutkowskiej.

Ogromnych wrażeń dostarczył kibicom mecz finałowy. Spotkanie obfitowało w wiele długich wymian i efektownych akcji, a po dwóch setach w starciu duetów Chojnacka/Makaruk – Kłodzińska/Gajewska na tablicy wyników widniał remis 1:1 (13:15, 15:13). O tym, kto wygra pierwszy turniej eliminacyjny, miał zadecydować tie-break. W trzecim secie Karolina i Klaudia prowadziły już 14:10 i miały w górze kilka piłek meczowych. Agnieszka i Karolina odrobiły jednak straty i wyszły na prowadzenie 15:14. Później przewaga przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę i byliśmy świadkami kolejnych meczboli, zarówno dla łodzianek, jak i dla łęczycanek. Ostatecznie zespół Makaruk/Chojnacka zwyciężył 23:21 i w całym meczu 2:1.

Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – Łask 2015, I turniej eliminacyjny kobiet:

1. Agnieszka Chojnacka/Karolina Makaruk
2. Klaudia Gajewska/Karolina Kłodzińska
3. Agnieszka Krawczyk/Alicja Markiewicz
4. Monika Bruzdowicz/Arleta Rutkowska


 

Po sobotnich zmaganiach pań przyszła pora na niedzielne mecze panów. Mimo niesprzyjającej pogody i padającego deszczu na kąpielisku odliczyło się 26 duetów. Oprócz zespołów gospodarzy na starcie stawiły się pary m.in. z Łodzi, Bytomia, Warszawy, Sieradza, Zduńskiej Woli, Pabianic, Koluszek czy Aleksandrowa Łódzkiego. Siatkarze zostali ciepło przywitani przez pana burmistrza Gabriela Szkudlarka i tuż po godz. 9:00 rozpoczęli swoje zmagania. Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim w formie jednego wygranego seta do 21 punktów.

Już pierwsze mecze przyniosły ogromne emocje. Sebastian Lisiecki i Maciej Wenerski z Łodzi ulegli na przewagi duetowi Marcin Bogusławski/Michał Ślipek z Sieradza. Równie dużo wrażeń przyniosło starcie łaskowian Łukasza Szremskiego i Mateusza Bartoszewicza, którzy musieli uznać wyższość Jakuba Cyprysa i Krystiana Walczewskiego z Koluszek. W pozostałych meczach obeszło się bez niespodzianek i do kolejnych starć awansowali faworyci.

Runda druga przyniosła następne wyrównane starcia. W bratobójczym pojedynku zmierzyli się kolejni łaskowianie Adrian i Konrad Rogalscy, którzy grali w parach odpowiednio z Rafałem Kubiakiem i Jakubem Kubackim. Górę wzięła młodość i duet Rogalski/Kubacki zameldował się w trzeciej rundzie. Równie emocjonujące było starcie byłego zawodnika łaskiego Elektryka, a obecnie zawodnika pierwszoligowego Campera Wyszków, zduńskowolanina Filipa Frankowskiego, występującego w parze z Łukaszem Ożarskim, którzy zmierzyli się z duetem Bogusławski/Ślipek. Po wyrównanym meczu zwyciężyli Frankowski i Ożarski. Do kolejnej rundy awansowali także m.in. łaskowianie Jakub Lenartowski i Kamil Piąstka oraz Adam Tondel i Michał Malinowski, a także łódzki duet Maciej Ignatowski/Mateusz Kowalski, który pokonał Leszka Jadackiego z Warszawy i Marcina Jakubowskiego reprezentującego Stare Babice.

Pierwsze mecze po stronie przegranych również były bardzo emocjonujące. Już w tej fazie turnieju o pozostanie w rozgrywkach walczyły pary Jakubowski/Jadacki – Lisiecki/Wenerski. Mimo początkowego prowadzenia Leszka i Marcina to łodzianie mieli w górze piłki meczowe (20:18). Jakubowski i Jadacki odrobili jednak straty i ostatecznie zwyciężyli 24:22. Z turniejem musiała się też pożegnać para Rogalski/Kubiak, która została pokonana przez duet Szremski/Bartoszewicz.

Po lewej stronie drabinki rozpoczęły się starcia o awans do pierwszych ćwierćfinałów. Zwycięsko wyszły z nich wspomniane już wcześniej duety: Frankowski/Ożarski, Rogalski/Kubacki, Cyprys/Walczewski i Ignatowski/Kowalski.

W kolejnych starciach o pozostanie w turnieju Szremski i Bartoszewicz po zaciętym meczu musieli uznać wyższość pary Adrian Wódka/Bartosz Kowalski z Aleksandrowa Łódzkiego. Do kolejnej fazy awansowali też m.in. duet Jakubowski/Jadacki i zduńskowolanie Adam Błaszczyk i Tomasz Kowalski, a z turniejem musiały pożegnać się zespoły: Paweł Jodłowski/Mateusz Mańkowski z Bytomia, łaskowianie Jacek Popiołkiewicz i Damian Kolmaga oraz zduńskowolanie Bartosz Złoty i Karol Kaczmarek.

Czwarta runda po prawej stronie drabinki wyłoniła pierwszą ósemkę. Awansowali do niej: Jakubowski/Jadacki, Tondel/Malinowski, Błaszczyk/Kowalski i Bogusławski/Ślipek.

Później rozpoczęły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe. W starciu par Rogalski/Kubacki – Frankowski/Ożarski zdecydowanie lepszy okazał się pierwszy duet, zwyciężając 21:10. W drugim meczu ćwierćfinałowym lepsi okazali się Ignatowski/Kowalski, którzy pokonali parę Cyprys/Walczewski.

W walce o awans do kolejnych ćwierćfinałów z prawej strony drabinki Leszek Jadacki i Marcin Jakubowski pokonali Adama Błaszczyka i Tomasza Kowalskiego, a Marcin Bogusławski i Michał Ślipek okazali się lepsi od Adama Tondla i Michała Malinowskiego.

Po tych meczach odbyło się trzecie i czwarte spotkanie ćwierćfinałowe. Najlepszą czwórkę uzupełnili Jakubowski i Jadacki oraz Frankowski i Ożarski.

W półfinałach ponownie nie zabrakło emocji. Para z Mazowsza Jakubowski/Jadacki prowadziła już 17:11 z zespołem Rogalski/Kubacki. Konrad i Jakub odrobili jednak straty i zwyciężyli po dramatycznej końcówce 24:22. Równie zacięte było starcie pomiędzy Maciejem Ignatowskim i Mateuszem Kowalskim oraz Filipem Frankowskim i Łukaszem Ożarskim. Tutaj lepsi okazali się łodzianie, zwyciężając 21:19.

W pojedynku o trzecie miejsce Frankowski i Ożarski pokonali Jakubowskiego i Jadackiego 21:19. Mniej zacięty był wielki finał, w którym para Ignatowski/Kowalski pewnie pokonała Rogalskiego i Kubackiego.

Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – Łask 2015, I turniej eliminacyjny mężczyzn:

1. Maciej Ignatowski/Mateusz Kowalski
2. Konrad Rogalski/Jakub Kubacki
3. Filip Frankowski/Łukasz Ożarski
4. Marcin Jakubowski,/Leszek Jadacki

źródło: plazowka.laskovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved