Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam: Brazylijki opanowały podium w St. Petersburgu

Grand Slam: Brazylijki opanowały podium w St. Petersburgu

fot. FIVB

Trzy brazylijskie pary stanęły na podium rozgrywanego w amerykańskim St. Petersburgu żeńskim turnieju Grand Slam. W finale Agatha i Barbara pokonały w dwóch setach Julianę i Marię Antonelli, a w meczu o trzecie miejsce Lima i Fernanda wygrały z Niemkami.

Gdy po meczach ćwierćfinałowych w czołowej czwórce turnieju Grand Slam w St. Petersburgu znalazły się aż trzy pary brazylijskie, było wiadomo, że siatkarki z tego kraju zdominują podium. W pierwszym półfinale Agatha Bednarczuk i Barbara Seixas De Freitas zmierzyły się z Taianą Lima i Fernandą Alves. Mecz ten był rewanżem za ubiegłotygodniowy finał w Stavanger. Wówczas górą były Lima i Fernanda, w USA jednak lepsze okazały się ich rodaczki. Agatha i Barbara wygrały w dwóch zaciętych setach 24:22 i 21:19 i to one awansowały do finału. W drugim meczu półfinałowym Juliana Felisberta Da Silva i Maria Antonelli grały z niemiecką parą Karla Borger/Britta Büthe. Tu emocji było o wiele mniej, Niemki przegrały do 14 i do 17, wyraźnie ustępując parze brazylijskiej.

Sporo emocji przyniósł natomiast mecz o trzecie miejsce w turnieju. Pierwszy set padł łupem doskonale grającej niemieckiej pary, która wygrała do 17. Dopiero w drugiej partii Brazylijki odzyskały pewność siebie i zdołały wrócić do swojej gry. Wygrały do 19, doprowadzając do tie-breaka. W nim znów długo prowadziły Borger i Büthe – najpierw 9:6, potem 12:10. Pościg siatkarek z Brazylii przyniósł jednak skutek, doprowadziły one do remisu 13:13 i ostatecznie wygrały po zaciętej końcówce 17:15, zdobywając brązowy medal.

Mecz finałowy rozstrzygnął się w dwóch setach, ale nie było to jednostronne widowisko. Już w pierwszym secie Agatha i Barbara odskoczyły rywalkom na pięć punktów (8:3), te jednak zdołały wyrównać (10:10) i do końca tej partii trwała zacięta walka punkt za punkt. Podobny przebieg miał również drugi set, w którym Juliana i Maria Antonelli odrobiły straty z początku partii, nie były jednak w stanie wygrać końcówki.półfinały:
Juliana/Antonelli BRA [3] – Borger/Büthe GER [11] 2:0
(21:14, 21:17)
Agatha/Barbara BRA [2] – Lima/Fernanda BRA [5] 2:0
(24:22, 21:19)

mecz o 3. miejsce
Lima/Fernanda BRA [5] – Borger/Büthe GER [11] 2:1
(17:21, 21:19, 17:15)

finał:
Agatha/Barbara BRA [2] – Juliana/Antonelli BRA [3] 2:0
(23:21, 21:19)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved