Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Damian Wojtaszek: Coraz lepiej czujemy się na boisku

Damian Wojtaszek: Coraz lepiej czujemy się na boisku

fot. Joanna Skólimowska

- Coraz lepiej czujemy się na boisku. Z każdym kolejnym meczem zyskujemy też pewność siebie. Wygraliśmy fazę grupową, ale teraz zacznie się taka prawdziwa siatkówka. Nie będzie już miejsca na żadne potknięcie - mówi o rywalizacji w IE Damian Wojtaszek.

Na koniec fazy grupowej podopieczni trenera Kowala mierzyli się z Finami. Niespodzianki w starciu ze Skandynawami nie było, a nasi siatkarze odnieśli przekonujące zwycięstwo. Jedynie w początkowej fazie pojedynku mieli pewne problemy z odnalezieniem odpowiedniego rytmu gry. – Nie weszliśmy w ten mecz skoncentrowani i to spowodowało, że Finowie zaczęli nas kąsać na zagrywce. Kiedy w końcu udało nam się skupić na tym, o co prosił trener, mecz zaczął układać się tak, jak powinien – powiedział Damian Wojtaszek, libero polskiej reprezentacji. Biało-czerwoni przyczyn nieudanego początku spotkania upatrywali we wczesnej porze meczu. Dotychczas w Baku spotkania rozgrywali głównie wieczorami, a nawet po nocach, tymczasem z Finami przyszło im się zmierzyć o godzinie dziewiątej miejscowego czasu. – Ciężko było nam odpalić tak wcześnie. Tym bardziej, że musieliśmy wstać o godzinie 5.30. Dlatego wiedzieliśmy, że te pierwsze sety mogą być nierówne, a gra chaotyczna i tak to właśnie wyglądało. Swoją siatkówkę zaczęliśmy grać dopiero w trzecim secie – dodał środkowy polskiego zespołu, Dawid Dryja.

Rundę grupową biało-czerwoni zakończyli z kompletem zwycięstw, co zaowocowało pierwszym miejscem w grupie i dobrą pozycją wyjściową przed decydującymi spotkaniami igrzysk europejskich. – Mieliśmy łatwiejszą grupę. Wiedzieliśmy, że mamy dużą szansę na wyjście z pierwszego miejsca. Na to właśnie liczyliśmy. Udało nam się wykonać zadanie i z tego jesteśmy zadowoleni – podkreślił Dryja. – Coraz lepiej czujemy się na boisku. Wraz z każdym kolejnym meczem zyskujemy też pewność siebie. Wygraliśmy fazę grupową i to jest fajne, ale teraz zacznie się taka prawdziwa siatkówka. Nie będzie już miejsca na żadne potknięcie – zakończył Wojtaszek.

źródło: eurosport.onet.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved