Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nowy rozgrywający w Perugii, klub z Umbrii zatrzymał trzon zespołu

Nowy rozgrywający w Perugii, klub z Umbrii zatrzymał trzon zespołu

fot. archiwum

Ostatni tydzień przyniósł kolejne wzmocnienia w szeregach Sir Safety Perugia. Zespół Daniela Castellaniego wzmocnili Dobromir Dimitrow. W klubie z Umbrii nowe kontrakty podpisał też Georgios Tzioumakas, Fabio Fanuli i Andrea Giovi.

Po pozyskaniu nowego szkoleniowca – Daniela Castellaniego i przedłużeniu kontraktów z czołowymi zawodnikami bianconeri przystąpili do kolejnych działań transferowych. Pierwszym było pozyskanie nowego rozgrywającego, przy pewnej pozycji głównego reżysera gry, jaką ma Luciano De Cecco, szukano wartościowego zmiennika dla Argentyńczyka. Wybór padł na młodego rozgrywającego reprezentacji Bułgarii – Dobromira Dimitrowa, który aktualnie broni barw Bułgarii podczas I igrzysk europejskich w Baku. 23-letni rozgrywający ostatnie sezony spędził, broniąc barw klubu z Bukaresztu, mimo młodego wieku z powodzeniem występował również w barwach narodowych. Jak zapewniają przedstawiciele klubu z Umbrii, Dimitrow ma być najlepszą alternatywą i zmiennikiem dla Luciano De Cecco.

Satysfakcji z pozyskania zawodnika nie krył Daniel Castellani. – Dimitrow to jeszcze młody chłopak, charakteryzujący się dobrym ułożeniem rąk w rozegraniu, czujnością w bloku i niezłą zagrywką. To dobry zawodnik dla nas, będzie znakomitą alternatywą dla Luciano De Cecco. Tak młody rozgrywający może być też dobrym rozwiązaniem, patrząc w perspektywie przyszłości – mówił nowy szkoleniowiec Sir Safety Perugia.

Włodarze Sir Safety Perugia zdołali zatrzymać kolejnych zawodników. W klubie z Umbrii kontrakty przedłużyło dwóch libero: Andrea Giovi i Fabio Fanuli oraz Grek – Georgios Tzioumakas. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią tak wspaniałego zespołu. Będę miał szansę grać ze znakomitymi zawodnikami oraz wielkim trenerem. Nie mogę się doczekać czasu, kiedy będę mógł korzystać z jego nauk i doświadczenia – mówił po podpisaniu kontraktu Grek. Chęci zatrzymania Tzioumakasa w zespole nie krył też szkoleniowiec, zdaniem którego obecność Greka w zespole ma być gwarancją wysokiej jakości i dobrej gry.Kolejne dni przynosiły nowe doniesienia z obozu Sir Safety Perugia, po Tzioumakasie decyzję o pozostaniu w Perugii podjęli również dwaj libero: Andrea Giovi i Fabio Fanuli.Wierzę, że w tych dwóch ostatnich latach udało nam się zbudować pewien rodzaj tożsamości grupowej. Podpisanie tego kontraktu dało mi dużo satysfakcji, bo to znaczy, że praca, jaką wykonałem, została doceniona. A w kolejnym roku postaramy się to jeszcze poprawić – przyznał Andrea Giovi. Poza Giovim i Tzioumakasem wcześniej podobne decyzje podjęli Atanasijević, De Cecco, Fromm i Buti. Trzon zespołu z Umbrii został więc zatrzymany. W ślady swoich kolegów poszedł też nominalny zmiennik doświadczonego Gioviego – Fabio Fanuli.

O swoim nowym kontrakcie, ale i współpracy z bardziej doświadczonym Giovim mówił Fabio Fanuli.Jestem szczęśliwy, że będziemy mogli kontynuować pracę w duecie z Andreą. Dobrze nam się razem pracowało, zmierzaliśmy w tym samym kierunku, bez zbędnego tarcia, chcąc osiągnąć te same cele. W rzeczywistości pracujemy razem już trzeci sezon. Zdołaliśmy zatrzymać trzon zespołu, przez te lata udało nam się zbudować pewną atmosferę, jako grupa mamy swoją tożsamość i to postaramy się przekazać zawodnikom, którzy dołączą do zespołu – podsumował.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved