Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Kubiak: „Team spirit” pomógł nam zwyciężyć

Michał Kubiak: „Team spirit” pomógł nam zwyciężyć

fot. Joanna Skólimowska

Reprezentacja Polski po raz czwarty w tegorocznej edycji Ligi Światowej okazała się lepsza od aktualnych mistrzów olimpijskich. Sborna zagrała zdecydowanie lepszy mecz niż w piątek. Biało-czerwoni koncentrują się już na meczach z Iranem.

Sobotni mecz polskiej reprezentacji z Rosją był prawdziwym horrorem. Podopieczni Stephane’a Antigi mogli nawet to spotkanie przegrać. – To był naprawdę ciężki mecz, ale „team spirit” pomógł nam zwyciężyć. Powiem, że nie spodziewaliśmy się, że aż czterokrotnie pokonamy Rosję. Teraz jednak koncentrujemy się już tylko na meczach z Iranem – przyznał na pomeczowej konferencji prasowej pełniący obowiązki kapitana – Michał Kubiak. Rosjanie trzeba przyznać zagrali całkiem niezłe spotkanie, ale własne błędy przeszkodziły im w wygraniu meczu. – W sobotnim meczu byliśmy w stanie podjąć walkę. Po raz kolejny jednak popełnialiśmy sporo błędów, ale było także i kilka pozytywnych momentów – powiedział Jewgienij Siwożelez, przyjmujący sbornej.

Postawę przeciwników chwalił zadowolony z wygranej Stephane Antiga. – Cieszę się ze zwycięstwa. Muszę przyznać, że Rosjanie zagrali w sobotę zdecydowanie lepiej, zwłaszcza w ataku i zagrywce – powiedział szkoleniowiec mistrzów świata. – Oczywiście nie mogę być zadowolony z wyniku, ale graliśmy zdecydowanie lepiej we wszystkich elementach. Zawodnicy popełnili jednak błędy, które na tym poziomie nie mają prawa się zdarzyć. Wciąż mamy do zrealizowania cel, jakim jest odniesienie zwycięstwa w Lidze Światowej – dodał z kolei trener Andriej Woronkow.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved