Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Japończycy ponownie wygrali 3:0 w azjatyckim boju

LŚ, gr. D: Japończycy ponownie wygrali 3:0 w azjatyckim boju

W drugim spotkaniu pomiędzy drużyną Japonii i Korei Południowej ponownie lepsi w trzech setach okazali się Japończycy. Najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu był Kunihiro Shimizu. Liderami grupy D są jednak niepokonani Francuzi.

Premierową partię lepiej rozpoczęli Koreańczycy, którzy po świetnych zagrywkach Seo Jae-Ducka prowadzili 4:1. Chwilę później ten sam zawodnik popisał się wysoką skutecznością w ataku, dzięki czemu Korea schodziła na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą. Po regulaminowym czasie Japonia zaczęła grać energiczniej, kapitan Japonii Kunihiro Shimizu bardzo dobrze pokazywał się w bloku, po jednym z nich gospodarze doprowadzili do remisu 9:9. Od tego momentu japońska drużyna zaczęła przeważać na boisku i już na drugiej przerwie technicznej prowadziła 16:13. Bardzo dobra gra w ataku i bloku – to cechowało japońską ekipę w tym fragmencie gry. Koreańczycy natomiast popełniali coraz więcej błędów, mnożyły się nieporozumienia, co przekładało się na rosnącą przewagę Japonii. W końcówce stratę Korei próbował zniwelować jeszcze Seo Jae-Duck, ale jego serwis wystarczył jedynie na odrobienie jednego punktu. Ostatecznie partię zakończył Yuta Matsuoka, Japonia wygrała 25:21.

Kontynuacją dobrej gry japońskiego zespołu był drugi set, w którym już na samym początku wypracował on sobie trzypunktową przewagę. Liderem swojej drużyny w ataku był Kunihiro Shimizu, wyróżniał się również Takashi Dekita. Koreańczycy byli bardzo sfrustrowani, co chwilę wpadali w podwójny lub potrójny blok Japończyków, w ataku również nie mogli liczyć na wysoką skuteczność. Efektem tego było pięciopunktowe prowadzenie Japonii na drugiej przerwie technicznej. Po niej prowadzenie Japończyków nie zmieniało się, świetna gra w szczególności w bloku spowodowała, że pewnie zmierzali po kolejnego seta. Po chwili atakiem Masahiro Yanagidy przypieczętowali zwycięstwo 25:20 w tej partii.

Początek trzeciej odsłony spotkania był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt, na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili Japończycy. Po niej doskonałą grą w bloku popisał się Akihiro Yamauchi, dzięki czemu Japonia uzyskała dwupunktową przewagę. Tym samym elementem odpowiedział później Yung-Suk Shin, w tym momencie Korea miała tylko jeden punkt straty. Jednak po chwili świetna gra obronna Hideomi Fukatsu spowodowała, że Japonia prowadziła 16:12. W dalszej fazie seta toczył się pojedynek dwóch liderów obu ekip, czyli Kunhiro Shimizu i Myung-Geun Songa. Ostatecznie lepsza okazała się ekipa tego pierwszego gracza, wygrywając 25:18 i całe spotkanie 3:0.

Japonia – Korea Płd. 3:0
(25:21, 25:20, 25:18)

Japonia: Shimizu (17), Yanagida (13), Yamauchi (8), Dekita (8), Asano (4), Fukatsu H. (2), Sakai (libero) oraz Ishikawa (6), Matsuoka (1), Fukatsu A. i Kuriyama
Korea Płd.: Song M-G. (16), Seo (11), Shin (6), Kwak (2), Choi M-H. (1), Lee, Jeong (libero) oraz Ji (3), Song H-Ch. (2), Park, Choi H-S., You i Oh (libero)