Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS St. Petersburg: Amerykanie ze złotymi medalami

GS St. Petersburg: Amerykanie ze złotymi medalami

W Sankt Petersburgu zakończyły się już zmagania panów w turnieju z cyklu Grand Slam w siatkówce plażowej. Najlepsi okazali się Amerykanie Gibb/Patterson. Brązowe medale także powędrowały w ręce siatkarzy z USA - pary Lucena/Brunner.

Amerykański półfinał był prawdziwym siatkarskim horrorem. Losy wygranej decydowały się praktycznie do samego końca. Było to jednak widowisko na najwyższym poziomie, obie ekipy popisywały się raz po raz znakomitymi akcjami. W pierwszym secie po grze na przewagi lepsi okazali się Gibb i Patterson, którzy mieli swoje szanse także w drugim secie, ale to ich koledzy z reprezentacji zachowali więcej zimnej krwi i doprowadzili do tie-breaka. W nim gra także toczyła się do samego końca i ostatecznie to ci wyżej rozstawieni okazali się minimalnie lepsi. Całe spotkanie trwało godzinę i 11 minut. Równie długi był także drugi, holendersko-austriacki półfinał. W pierwszym secie co prawda Nummerdor/Varenhorst nie dali przeciwnikom żadnych szans, będąc zespołem lepszym w każdym elemencie. Doppler/Horst zrewanżowali się rywalom w kolejnej partii i tym razem to oni dominowali na piasku. Poprawili zdecydowanie swoją grę i doprowadzili do tie-breaka. W nim rozgorzała prawdziwa siatkarska wojna, szansę na wygraną miały obie pary. Ostatecznie jednak w grze na przewagi lepsi okazali się Holendrzy.

Wyniki półfinałów:

Nummerdor/Varenhorst NED [3] –  Doppler/Horst AUT [7] 2:1
(21:15, 16:21, 19:17)

Gibb/Patterson USA [8] –  Lucena/Brunner USA [26] 2:1
(22:20, 19:21, 16:14)

W meczu o brąz austriacka para prowadziła w pierwszym secie 8:5, ale Lucena i Brunner odrobili straty i po prawdziwej siatkarskiej wojnie okazali się lepsi. Początek drugiej partii początkowo był wyrównany, potem jednak sprawy w swoje ręce wzięli Amerykanie, z piłki na piłkę powiększali przewagę, dominując niemal w każdym elemencie i po 46 minutach gry mogli cieszyć się z brązowego medalu.

Wynik meczu o 3. miejsce:

Lucena/Brunner USA [26]  – Doppler/Horst AUT [7] 2:0
(21:19, 21:16)

Finał pomiędzy parami Gibb/Patterson i Nummerdor/Varenhorst początkowo był jednostronnym widowiskiem, Holendrzy nie mogli znaleźć sposobu na znakomicie grających rywali. Prawdziwa walka zaczęła się dopiero w secie numer dwa, gdzie wynik niemalże cały czas oscylował wokół remisu, oba zespoły raz po raz popisywały się znakomitymi akcjami. Wszystko zakończyło się w grze na przewagi, gdzie lepszy okazał się zespół z Europy. W tie-breaku przy stanie 6:6 Amerykanie zdobyli trzy kolejne punkty, odskakując przeciwnikom. Prowadzenie utrzymali już do końca i po ataku Gibba mogli cieszyć się ze złotego medalu.