Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Cuprum się zbroi – Keith Pupart dołączył do lubinian

Cuprum się zbroi – Keith Pupart dołączył do lubinian

fot. archiwum

Okres transferowy w pełni, a to oznacza, że w PlusLidze pojawia się coraz mniej znaków zapytania - roczną umową z Cuprum Lubin związał się Estończyk Keith Pupart, który wcześniej występował m.in. na francuskich parkietach.

Nowy nabytek miedziowych, Keith Pupart, pochodzi z Estonii. Przygodę ze sportem rozpoczął w Sylvester Tallinn, z którym współpracował w latach 2002-2009. Jego kolejne siatkarskie kroki zaprowadziły go poza granice kraju, a mianowicie do Francji. Tam właśnie otworzył swoją międzynarodową karierę, wiążąc się na kolejne cztery sezony z Rennes Volley 35. Liga ta spodobała mu się tak bardzo, że w niej pozostał, broniąc następnie barw Arago de Sète.

30-latek podpisał roczny kontrakt z klubem z Lubina, tym samym stając się kolejnym ogniwem, które zasiliło szeregi Cuprum. Wcześniej z ekipą prowadzoną przez Gheorghe Cretu związali się: Wojciech Włodarczyk (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Malinowski (Jastrzębski Węgiel), Dawid Gunia (Transfer Bydgoszcz), Robert Täht (Bigbank Tartu) oraz Łukasz Kaczmarek (Victoria Wałbrzych). Do pozostałych roszad kadrowych zaliczyć można zakończenie kariery przez Łukasza Kadziewicza i Jeroena Trommela, a także odejście z zespołu Dmytro Paszyckiego (Resovia Rzeszów) oraz Ivana Borovnjaka. Spekuluje się także o poszukiwaniu nowych pracodawców przez Marcela Gromadowskiego, Pawła Siezieniewskiego oraz Łukasza Łapszyńskiego.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigiźródło: inf. własna, ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved