Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Sebastian Solé: Igrzyska olimpijskie w Rio są naszym priorytetem

Sebastian Solé: Igrzyska olimpijskie w Rio są naszym priorytetem

fot. FIVB

- Przywdzianie niebiesko-białej koszulki jest bardzo miłym powrotem do rywalizacji, którą przeżywaliśmy za czasu mistrzostw świata pod opieką Julio Velasco - przyznał argentyński środkowy, który ostatni sezon spędził w Trentino Volley, Sebastian Solé.

Jak to jest być pierwszym Argentyńczykiem od 18 lat, który wywalczył mistrzostwo Włoch?

Sebastian Solé: Nie ulega wątpliwości, że czuję ogromną dumę i satysfakcję z powodu wykonania zmierzonego celu. To było kulminacją bardzo wymagającego sezonu – oczekiwano od nas wykazania się maksimum naszych możliwości, żeby spełnić pokładane w nas nadzieje. Ten rok był bardzo wyczerpujący, ale teraz widzę, że naprawdę było warto.

Jaka jest twoja opinia w sprawie doboru graczy przez Julio Velasco? U niego sukcesy osiągane w klubach mają znaczenie, bo budują mentalność zwycięzcy…– Uczucia, emocje i dokonania nie mogą być przeniesione – muszą być przeżyte. Bardzo dobrze dla nas, że mamy za sobą takie doświadczenia. Cieszę się, że byłem w klubie z Włoch, ale teraz czas przemyśleć kolejne wybory i zmierzyć się z rokiem wielkich wyzwań, jakie na mnie czekają.

Jak się czujesz, ponownie przywdziawszy niebiesko-białą reprezentacyjną koszulkę?

– Muszę przyznać, że bardzo brakowało mi tego uczucia, które związane było z funkcjonowaniem w tej grupie – w końcu znamy się od bardzo dawna. Jest to bardzo miły powrót do rywalizacji, którą przeżywaliśmy za czasów mistrzostw świata pod opieką Julio Velasco.

Czy czujesz, że pozycja zespołu argentyńskiego wzrosła po ostatnim sezonie?

– Ja grałem we Włoszech, Maxi Gauna pokazał się z dobrej strony w Bundeslidze, Martin Ramos także cieszył się z mistrzostwa, Pablo Crer świetnie się prezentuje, a Federico Franetovich pokazał swoje walory w ostatnim meczu przeciwko Kubańczykom i jest jednym z najlepszych reprezentantów młodego pokolenia. Zawsze dobre jest dla drużyny mieć tylu cennych i wartościowych graczy.

W twojej ocenie jak ważne są igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro na przestrzeni najbliższego roku?

– One rzecz jasna są największym priorytetem. Udało mi się pojechać na igrzyska olimpijskie w Londynie i jest to niepowtarzalne, a także niesamowite doświadczenie. Musimy się jednak skupić na tym, żeby działać krok po kroku – najpierw uzyskać jak najlepszy bilans zwycięstw w Lidze Światowej, następnie skupić się na igrzyskach panamerykańskich, które w lipcu będą rozgrywane w Toronto. Naszym następnym celem jest Puchar Świata w Japonii i oczywiście uzyskanie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Rio.

źródło: canchallena.lanacion.com.ar

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved