Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > S. Antiga: Byliśmy mocniejsi od przeciwnika w każdym elemencie

S. Antiga: Byliśmy mocniejsi od przeciwnika w każdym elemencie

fot. pzps.pl

Po porażkach z zespołem USA Polacy powrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując na wyjeździe Rosjan. - Jeśli tylko utrzymamy dobry serwis, to mam nadzieję, że wynik drugiego spotkania będzie taki sam jak w piątek - powiedział Michał Kubiak.

W spotkaniach Polaków z Rosjanami nigdy nie brakuje emocji, które podgrzewał fakt, że w dotychczasowych zmaganiach Ligi Światowej w tym roku górą w dwóch spotkaniach byli biało-czerwoni. Po piątkowym meczu to się nie zmieniło, bowiem po nerwowym i zaciętym pierwszym secie podopieczni Stéphane’a Antigi wygrali kolejne trzy i odnotowali na swoim koncie zwycięstwo, które umocniło ich na drugim miejscu w tabeli. – Nie było łatwo wygrać to spotkanie, ale jesteśmy zadowoleni z wyniku. Spodziewamy się, że jutrzejszy mecz będzie równie ciężki jak dzisiejszy. Jeśli tylko utrzymamy dobry serwis, to mam nadzieję, że wynik drugiego spotkania będzie taki sam jak dziś – powiedział po starciu kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak. Słów pochwały w kierunku swojego zespołu nie szczędził francuski szkoleniowiec ekipy znad Wisły i Odry. – Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Wiemy, jak ciężko gra się przeciwko Rosji. Żałujemy tylko, że straciliśmy pierwszego seta. Utrzymaliśmy koncentrację w pozostałych partiach i byliśmy mocniejsi od naszego przeciwnika w każdym elemencie gry – przyznał. Nie ulega wątpliwości, że jego podopiecznym ta wygrana była potrzebna, bowiem po dwóch porażkach na wyjeździe w Stanach Zjednoczonych dobry humor reprezentacji nieco przygasł.

Powody do zmartwień mają natomiast Rosjanie, którzy po raz kolejny nie potrafili poradzić sobie z rywalami i na razie występu w tegorocznej Lidze Światowej nie mogą zaliczyć do udanych. – Jest nam ciężko, bo przegraliśmy kolejny mecz. Nadal jednak mamy nadzieję, że uda się jeszcze odnieść zwycięstwo – zaznaczył przyjmujący sbornej, Denis Biriukow. W podobnym nastroju był trener jego drużyny Andriej Woronkow, który przede wszystkim zwrócił uwagę na ilość niedociągnięć, która pojawiła się po stronie rosyjskiego zespołu. – Popełniliśmy zbyt wiele błędów w najważniejszych momentach gry. Wszyscy zawodnicy grali nerwowo. Chcieliśmy zaskoczyć rywala na boisku zamiast utrzymać stabilną grę. W jutrzejszym meczu musimy poprawić przyjęcie – ocenił szkoleniowiec.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved