Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Paweł Mikołajczak na dłużej w AZS-ie z Warszawy

fot. Cezary Makarewicz

Paweł Mikołajczak przedłużył umowę ze stołecznym AZS-em o kolejny rok. W "szóstce" będzie walczył o miejsce z 20-letnim Michałem Filipem, który również podpisał nowy kontrakt z Politechniką. Poza nimi w klubie zagrają m.in. Lemański i Świrydowicz.

Paweł Mikołajczak pochodzi ze stolicy Polski. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w klubie KS Metro, a następnie grał w Legii, zespołach z Bielska-Białej, Częstochowy i Radomia. W 2011 roku trafił do Politechniki, z którą wywalczył srebrny medal w Challenge Cup. Po świetnym sezonie w stolicy związał się nowym kontraktem z Lotosem Treflem Gdańsk. Po dwóch latach przerwy wrócił do ekipy Inżynierów, na początku ubiegłego sezonu długo nie grał z powodu kontuzji ręki.

Mikołajczak to dziewiąty zawodnik, z którym stołeczny klub podpisał umowę na najbliższy sezon. Wcześniej, oprócz Michała Filipa, umowy z klubem Jakuba Bednaruka przedłużyli środkowi Waldemar Świrydowicz i Bartłomiej Lemański oraz libero Maciej Olenderek. Do Politechniki dołączyli też nowi zawodnicy: rozgrywający Paweł Zagumny i Jan Firlej, środkowy Jakub Kowalczyk, Bartłomiej Mordyl i wypożyczony z Resovii przyjmujący Paweł Halaba. Z AZS-u odeszli natomiast: Aleksander Śliwka (Resovia Rzeszów), Krzysztof Bieńkowski (AZS Olsztyn), Artur Szalpuk (Czarni Radom), Piotr Lipiński i Dominik Depowski. Spekuluje się na temat ewentualnego francuskiego akcentu w stolicy – w kręgu zainteresowań włodarzy jest Guillaume Samica.

Cały artykuł dostępny jest na stronie sport.plZobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved