Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Szczurek: Gra w Czarnych to ogromna szansa na rozwój

Patryk Szczurek: Gra w Czarnych to ogromna szansa na rozwój

fot. Cezary Makarewicz

- Po ostatnim sezonie nie mogłem narzekać na brak ofert, ale gdy pojawiła się propozycja z Radomia, długo się nie zastanawiałem - przyznał nowy nabytek Czarnych, Patryk Szczurek, który w sezonie 2015/2016 będzie grał pod okiem Raula Lozano.

Co zdecydowało, że wybrałeś ofertę Cerradu Czarnych?

Patryk Szczurek: – Czarni to klub cieszący się w środowisku siatkarskim dobrą opinią. Nie ukrywam, że rozmawiałem z chłopakami, którzy byli lub są związani z Czarnymi. Zawsze wypowiadali się w samych superlatywach o klubie czy choćby atmosferze na meczach. Dlatego na pewno to też brałem pod uwagę.

Czy przejście do Cerradu Czarnych traktujesz jako szansę rozwoju kariery?– Oczywiście, że jest to dla mnie ogromna szansa na rozwój. Przyznam szczerze, że po ostatnim sezonie nie mogłem narzekać na brak ofert, ale gdy pojawiła się propozycja z Radomia, długo się nie zastanawiałem.

W sezonie 2015/2016 pierwszym trenerem radomskiego zespołu będzie Raul Lozano. Czy osoba szkoleniowca także miała wpływ na twoją decyzję?

– Treningi pod okiem tak doświadczonego i utytułowanego trenera to wielkie wyzwanie, dlatego cieszę się, że będę mógł doskonalić umiejętności u tego szkoleniowca. Jest to światowej klasy fachowiec. Nastawiam się na ciężką pracę i dam z siebie wszystko.

Twoim konkurentem na pozycji rozgrywającego będzie w Czarnych Lukas Kampa. Jak się zapatrujesz na rywalizację o miejsce w składzie z reprezentantem Niemiec?

– Co do rywalizacji z Lukasem… to osobiście nie lubię tego słowa. Rywalizuje się z przeciwnikiem, a przecież i ja, i Lukas będziemy grali w jednym zespole. Zdaję sobie sprawę, że siatkarz reprezentacji Niemiec nieprzypadkowo został wybrany najlepszym rozgrywającym na ostatnich mistrzostwach świata. Już ten fakt świadczy o jego sportowej klasie. Ze swojej strony powiem, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby Lukas czuł tzw. oddech na plecach. Będzie to z pewnością z pożytkiem dla drużyny.

Cały artykuł Radosława Olchowskiego dostępny jest na stronie sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved