Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

IE: Kosiak/Rudol wyeliminowani z dalszych rozgrywek

fot. CEV

Jedyna polska para w tegorocznych igrzyskach europejskich, czyli Maciej Kosiak i Maciej Rudol, odpadła z turnieju. W nierównym pojedynku biało-czerwoni polegli w boju z austriacką parą Winter/Petutschnig 0:2 (17:21, 19:21).

Polski duet Maciej Kosiak i Maciej Rudol został wyeliminowany w walce o awans do 1/4 finału turnieju siatkarzy plażowych I igrzysk europejskich w Baku. Już w pierwszym secie widać było, że biało-czerwonym nie będzie łatwo zniwelować mocne ataki Petutschniga, który raz za razem testował szybkość i szczelność defensywy naszych reprezentantów (7:3). Wydawało się jednak, że niekonwencjonalność rozwiązań, która była najmocniejszym z atutów siatkarzy znad Wisły i Odry w poprzednich pojedynkach, może i tym razem zdać egzamin oraz pozwolić im na odbudowę swojej pewności siebie (10:8). Tak się jednak nie stało, bowiem cały czas w natarciu była austriacka para, której nie straszne były kiwki Rudola i taktyczny serwis Kosiaka (15:13). Powoli, piłka za piłką powiększali oni swoje prowadzenie, którego wymiar stopniowo zaczął przytłaczać ich przeciwników. Kropką nad i tej odsłony starcia okazał się błąd własny Polaków (17:21).

Nieco bardziej wyrównany był początek drugiego rozdania, w którym na czele znaleźli się biało-czerwoni (4:1). Zmotywowani i zdający sobie sprawę z konsekwencji każdego zagrania Polacy starali się zdeprymować Austriaków poprzez siatkarskie gwoździe ze środka (8:6). Nie na wiele się to jednak zdało, bowiem ich głodni zwycięstwa przeciwnicy nie dawali im możliwości zdominowania batalii i spokojnie odrabiali straty (8:8). Od tego momentu można było mówić o wyrównanym boju, bowiem Winter i Kosiak wymieniali się zagraniami, a dobrze w defensywie grali ich współpracownicy (11:11). Więcej argumentów w ataku mieli jednak rywale Polaków i to właśnie oni postawili wszystko na jedną kartę, wzmacniając również swoją zagrywkę (17:15). Ten ruch im się opłacił, mimo tego, że nie wykorzystali pierwszej piłki meczowej. Udało im się tego dokonać za drugim razem i to oni będą grali w kolejnej rundzie zmagań igrzysk europejskich (21:19).

W fazie grupowej Kosiak/Rudol zanotowali dwa zwycięstwa i porażkę, a w grupie B zajęli drugie miejsce.Kosiak/Rudol (POL) – Winter/Petutschnig (AUT) 0:2
(17:21, 19:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved