Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS St. Petersburg: Biało-czerwone poza turniejem

GS St. Petersburg: Biało-czerwone poza turniejem

Po dwóch bardzo zaciętych spotkaniach Polki pewnie pokonały duet z Argentyny i zapewniły sobie wyjście z grupy H, w której zajęły 2. miejsce. Natomiast w I rundzie pucharowej Kinga Kołosińska i Monika Brzostek okazały się słabsze od Szwajcarek.

Ana Gallay i Georgina Klug nie były faworytkami w starciu z Polkami. Po tym jak z rywalizacji wycofały się Amerykanki Pavlik/Ross, stawką meczu Argentynek z biało-czerwonymi było zajęcie drugiego miejsca w grupie H. Na początku pierwszego seta Polkom długo nie udawało się udowodnić swojej wyższości nad rywalkami. Jednak wraz z upływem czasu Kinga Kołosińska i Monika Brzostek przejmowały inicjatywę na boisku. Od stanu 17:14 zagrały bardzo mądrze, wygrały trzy kolejne akcje, właściwie przesądzając o wyniku seta (20:14). Polki wykorzystały pierwszą szansę na jego wygranie przy zagrywce rywalek.

Drugi set również był dość jednostronny. Para Kołosińska/Brzostek dość szybko wypracowała sobie trzypunktową przewagę (5:2). Argentynki nie tylko nie potrafiły powstrzymać Polek, ale same również miały kłopoty z kończeniem swoich akcji. Biało-czerwone ostatecznie pewnie pokonały rywalki i zameldowały się w I rundzie rozgrywek.

Kołosińska/Brzostek POL [24] – Gallay/Klug ARG [25] 2:0
(21:15, 21:17)

Polki nie mają szczęścia do pogody w St. Petersburgu. Ich pojedynek z duetem Forrer/Vergé-Dépré został przełożony przez burzę, która szalała nad Florydą. Dzień wcześniej turniej również na jakiś czas był przerwany przez warunki pogodowe. Sobotnia przerwa nie wybiła z rytmu szwajcarskiej dwójki, która rozpoczęła pojedynek z Polkami od prowadzenia 6:3. Nasze reprezentantki zdołały jeszcze na początku doprowadzić do remisu 7:7, ale w kolejnych akcjach Szwajcarki na stałe przejęły inicjatywę na boisku i pewnie przewodziły pięcioma punktami (13:8, 14:9). Im bliżej końca, tym coraz mocniej naciskać zaczęły biało-czerwone, rywalki pozwoliły im jednak zmniejszyć jedynie straty do minimum (16:17), a następnie triumfowały we wszystkich akcjach do końca seta.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, a duet z Polski przez pewien okres seta prowadził (4:3, 8:6). Przeciwniczki jednak dość szybko wykorzystały niedokładności po stronie naszego teamu, odskoczyły na 10:8, ale Kołosińska starała się zminimalizować straty. Centralna część seta to wyrównana gra obu ekip, przy jak się okazało minimalnym przewodzeniu biało-czerwonych (13:11). Szwajcarki kiedy trzeba włączyły jednak wyższy bieg, nie dając Polkom większych szans do końca spotkania.

Kołosińska/Brzostek POL [24] Forrer/Vergé-Dépré SUI [29] 0:2
(15:21, 19:21)