Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Stańczak zostaje na kolejny rok w AZS-ie Częstochowa

Adrian Stańczak zostaje na kolejny rok w AZS-ie Częstochowa

fot. archiwum

Adrian Stańczak zdecydował się pozostać w AZS-ie Częstochowa w sezonie 2015/2016. Oznacza to, że w składzie drużyny spod Jasnej Góry jest coraz mniej znaków zapytania. W ostatnim czasie do ekipy dołączył m.in. Tomasz Kowalski.

Przed sezonem 2014/2015 Adrian Stańczak ponownie obrał kierunek częstochowski (wcześniej już występował w tym zespole w latach 2011-2012). Do klubu spod Jasnej Góry przyszedł po sezonie spędzonym w Camperze Wyszków. Ma jednak za sobą także zagraniczne wojaże, bowiem reprezentował barwy Volejbal Brno. Grał także w Jadarze Radom, Polskiej Energii Sosnowiec (debiut w PLS) oraz Metrze Warszawa. Do jego największych sukcesów należy złoty medal mistrzostw Europy kadetów z 2005 roku, kiedy to poza krążkiem otrzymał także nagrodę najlepszego libero turnieju.

Warto dodać, że zespół AZS-u Częstochowa czekają spore zmiany. Z klubem pożegnało się aż dwunastu zawodników (m.in. Guillaume Samica, Miguel De Amo oraz Mariusz Marcyniak) i wciąż poszukiwani są zastępcy, którzy spowodują, że team ten wróci na siatkarskie szczyty. Do ekipy dołączył już drugi trener BBTS-u Bielsko-Biała Mateusz Mielnik, lecz nie jest to jedne ogniwo kojarzone z teamem z Podbeskidzia. Kontrakty podpisali także dwaj byli podopieczni Piotra Gruszki: Łukasz Polański oraz Bartosz Buniak. Co więcej, w szeregach akademików zobaczymy również Bartłomieja Lipińskiego (SMS Spała), Stanisława Wawrzyńczyka (SK Posojilnica Aich/Dob) oraz wspomnianego wcześniej Tomasza Kowalskiego, który zeszły sezon spędził w MKS-ie Będzin.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigiźródło: azsczestochowa.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved