Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > PSPS Chemik Police buduje skład na… I ligę

PSPS Chemik Police buduje skład na… I ligę

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że miejsce Ekstrimu Gorlice w I lidze zajmie w przyszłym sezonie PSPS Chemik Police. W kręgu zainteresowań polickiego klubu znalazły się takie zawodniczki jak Gabriela Jasińska, Katarzyna Możdżeń i Joanna Nickowska.

Siatkarki Polickiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej Chemik Police w przyszłym sezonie będą występować na pierwszoligowych parkietach. Miejsce na zapleczu Orlen Ligi przejmą od drużyny z Gorlic, której po prostu nie stać na występy w I lidze. – Rozmowy są na dobrej drodze, praktycznie już się porozumieliśmy – mówi prezes Ekstrimu Marek Wójtowicz. Dopóki jednak sprawa nie będzie zamknięta, nie zdradzę, o jaki klub chodzi – tłumaczy.

Do zespołu z Polic przymierzana była m.in. Justyna Raczyńska, która ostatecznie podpisała kontrakt z Zawiszą Sulechów. Takie działania podejmowane przez działaczy polickiego klubu wyraźnie świadczą o tym, że w Policach poważnie myśli się o wzmocnieniach zespołu zdecydowanie wykraczających poza drugoligowe rozgrywki.

Wygląda zatem na to, że klubem, o którym mówi prezes Ekstrimu Gorlice, jest PSPS Chemik Police. Przypomnijmy, że pierwszą zmianą w klubie była zmiana szkoleniowca. Dotychczasowy trener Zdzisław Gogol zrezygnował z pracy i jego miejsce na ławce trenerskiej zajął doskonale znany w Policach Mariusz Bujek. Czy już niebawem kibice w Policach będą oglądać pierwszoligowe zmagania? Wszystko na to wskazuje. Aby tak się jednak stało, zgodę musi wyrazić jeszcze Polski Związek Piłki Siatkowej.Kontrakty z klubem przedłużyła już m.in. Agnieszka Kazaniecka, Magdalena Soter i Agnieszka Buczek. W drużynie z Polic pozostanie również pozyskana przed rokiem Magdalena Kluza oraz Emilia Oktaba. Na pozycji libero wciąż występować będzie Marika Babczyńska, a za rozegranie odpowiadać będzie m.in. Klaudia Boguszewska. W kolejnym sezonie na polickim parkiecie kibice z pewnością nie zobaczą już z kolei Natalii Matusz, byłej już kapitan Chemika Police, która zdecydowała się na transfer do Jokera Mekro Świecie, oraz Marceliny Wiązowskiej, Manueli Jakóbiak, Anny Karpicz i Karmen Zaleszczyk (cała czwórka będzie grała w Młodej Lidze w barwach KPS-u Chemika Police). Z drużyną PSPS-u Chemika Police żegna się również Agata Oleksy, która jest bliska podpisania umowy z ŁKS-em Łódź.

W dalszym ciągu nie wiadomo, co z rozgrywającą Judytą Szulc. Najprawdopodobniej jej pozostanie w Policach może być uzależnione od ewentualnego transferu Gabrieli Jasińskiej z Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna. Jasińska urodziła się 14 lipca 1992 roku w Szczecinie. Swoją sportową karierę rozpoczynała w UKS-ie „Osiemnastce” Szczecin, skąd przeniosła się do SMS-u PZPS Sosnowiec. W roku 2011 trafiła do Piecobiogazu Murowana Goślina. Rok później była już zawodniczką Wieżycy 2011 Stężyca, z którym Chemik Police rywalizował wówczas na pierwszoligowych parkietach. Od 2013 roku jest zawodniczką Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna.

Kolejną zawodniczką, z którą rozmawiają prezesi polickiego klubu, jest libero Joanna Nickowska, która w sezonie 2011/2012 reprezentowała już barwy Chemika Police. Obecnie jest zawodniczką PLKS-u Pszczyna Jastrzębie-Borynia. Wychowankę UKS-u Libero Wałcz doskonale ze wspólnej pracy w Policach pamięta szkoleniowiec PSPS-u Chemika Police – Mariusz Bujek.

W kręgu zainteresowań szkoleniowca Chemika Police jest również przyjmująca Katarzyna Możdżeń, z którą pracował przed rokiem w Jokerze Mekro Świecie. Możdżeń urodziła się 21 listopada 1989 roku. W swojej karierze reprezentowała m.in. Jedynkę Aleksandrów Łódzki oraz ŁKS Łódź.

Więcej w Dzienniku Polickim

źródło: dziennikpolicki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved