Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Gotyku: Sześć par zostało w turnieju kobiet

Plaża Gotyku: Sześć par zostało w turnieju kobiet

Turniej Główny Grand Prix Kobiet w Siatkówce Plażowej wkracza w decydującą fazę. Sześć drużyn pozostało w walce o zwycięstwo. Bez porażki do półfinału awansowały Wiatr/Wardak oraz Kwiatkowska/Adamek. Znamy pary, które zagrają w turnieju finałowym mężczyzn.

Jak burza od eliminacji przez kolejne etapy turnieju głównego szły Aleksandra Kwiatkowska i Agnieszka Adamek, które w trzech meczach straciły tylko seta. Turniejowa 14. pokonała kolejno pary Wołoszyn/Gruszczyńska 2:1, Kłoda/Patek 2:0 i Trybuła/Legieta 2:0. Seria zwycięstw dała im pewny awans do półfinału.

Kibice zgromadzeni na Rynku Nowomiejskim zobaczyli także spotkanie, które w kuluarach nazywano przedwczesnym finałem. Po przeciwnych stronach siatki stanęły pary Szczytowicz/Baron i Wardak/Wiatr. Lepiej w spotkanie weszły ubiegłoroczne zwyciężczynie turnieju Grand Prix Polski, które szybko uzyskały przewagę i utrzymywały ją do końca seta, wygrywając ostatecznie 21:14. W drugiej odsłonie scenariusz się powtórzył, dlatego Joanna Wiatr i Martyna Wardak mogły po chwili cieszyć się z awansu do półfinału. – To był bardzo trudny mecz, ale dość pewnie grałyśmy zagrywką i to się opłacało. Przed rokiem tak wyglądał finał i sądzę, że tym razem może być podobnie – powiedziała tuż po meczu Martyna Wardak.

Na toruńskim piasku nie brakowało niespodzianek. Turniejowa dwójka szybko poczuła gorycz porażki. Para Saad/Theis już w drugiej rundzie przegrała z rozstawionymi z numerem 7. Agatą Trybułą i Kingą Legietą 0:2 (18:21, 20:22). Kolejne mecze padły jednak jej łupem, dlatego duet Saad/Theis wystąpi w jutrzejszym ćwierćfinale.

Ćwierćfinały:
Szczytowicz/Baron - Saad/Theis
Trybuła/Legieta - Wołoszyn/Gruszczyńska
Półfinalistki Grand Prix Kobiet:
Wiatr/Wardak
Kwiatkowska/Adamek

Zainteresowanie udziałem w Grand Prix Polski Mężczyzn w Siatkówce Plażowej podczas Plaży Gotyku rośnie z roku na rok, jednak liczba zgłoszeń do tegorocznego turnieju zaskoczyła wszystkich. Do walki w eliminacjach przystąpiło aż 46 drużyn!

Dzięki wysokiemu rankingowi 8 z 54 drużyn miało zapewnione miejsce w turnieju głównym. Grono szesnastu finalistów uzupełniła najlepsza ósemka z eliminacji. Rozegrano je systemem pucharowym. Jako pierwsza awans zapewniła sobie para Łysikowski/Bąkiewicz, zaraz po nich prawo do gry w sobotnich rozgrywkach zapewnili sobie Witkiewicz/Goltz. Późnym popołudniem mecze mężczyzn przeniesiono na boiska zlokalizowane na Rynku Nowomiejskim. W tej malowniczej scenerii do finałów awansowali Mariański i Radzikowski. W równolegle rozgrywanym spotkaniu na boisku bocznym Ociepski i Łukasik po pełnym emocji drugim secie również zapewnili sobie prawo gry w Grand Prix Polski.

Stawkę uzupełnili Paszkowski/Świrydowicz oraz bracia Wierzbiccy. Obie pary wygrały decydujące spotkania 2:0. Mecze eliminacyjne odbywały się również na boiskach X Liceum Ogólnokształcącego. Tutaj najlepsze okazały się pary Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski i Mateusz Łysikowski/Kacper Bąkiewicz.