Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Olimpia Sulęcin buduje skład na nowy sezon

Olimpia Sulęcin buduje skład na nowy sezon

fot. archiwum

Trwa budowa składu Olimpii Sulęcin na sezon 2015/2016. Tym razem obejdzie się w niej bez rewolucji kadrowej, choć pojawią się także nowi gracze. Poza tym trener Łukasz Chajec w dalszym ciągu chce stawiać na wychowanków.

Miniony sezon nie był łatwy dla Olimpii Sulęcin. Mocno odmłodzona i przebudowana drużyna prezentowała się raz lepiej, raz gorzej. Ostatecznie udało jej się awansować do play-off, ale w I rundzie przegrała rywalizację z GTPS-em Gorzów Wielkopolski i zakończyła rozgrywki na czwartej pozycji. – Z postawy zawodników w minionym sezonie jestem zadowolony. Naszym podstawowym celem była czwórka, którą udało się osiągnąć, chociaż oczywiście zawsze mogło być lepiej. Jednak był to dla nas trudny sezon, ponieważ nasza hala była w remoncie, więc musieliśmy grać na innej sali – powiedział Łukasz Chajec. – Mieliśmy bardzo odmłodzony zespół, który potrzebował znacznie więcej czasu na zgranie się. Uważam, że czwarte miejsce, które zajęliśmy, było adekwatne do naszych umiejętności – dodał szkoleniowiec lubuskiego zespołu.

Przed kolejnymi rozgrywkami w sulęcińskiej ekipie nie dojdzie do rewolucji kadrowej, a prym wiedli w niej będą wychowankowie. Wciąż w Olimpii występowali będą: Damian Sławiak, Arkadiusz Romańczuk, Patryk Zarębski, Grzegorz Turek, Michał Richter i Jakub Uller. Kolejnym wychowankiem, który zadebiutuje w pierwszym składzie, będzie Maciej Sas. Na powrót do Olimpii zdecydował się także środkowy, Artur Troska, który ostatnio nieudanie walczył z GTPS-em Gorzów Wielkopolski o awans do Krispol I Ligi. Ponadto w lubuskiej ekipie zostają również Kacper Gajowczyk i Tomasz Kowalski, za to niepewna jest przyszłość Michała Bukowskiego i Jakuba Kupisza. Na pewno w Olimpii w kolejnym sezonie nie zagrają Rafał Maluchnik i Karol Gajo. Mogą się w niej pojawić jeszcze wzmocnienia na przyjęciu lub ataku, a przygotowania do nadchodzących rozgrywek podopieczni trenera Chajca rozpoczną najprawdopodobniej w połowie sierpnia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved