Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Kolejna wygrana Trójkolorowych

LŚ, gr. D: Kolejna wygrana Trójkolorowych

Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa Francja wygrała kolejne spotkanie w Lidze Światowej. Tym razem Francuzi pokonali reprezentację Czech 3:1. Czesi tylko w trzeciej partii poważniej zagrozili swoim rywalom. Les Bleus mają na swoim koncie komplet 21 punktów.

Francuzi rządzą i dzielą w grupie D i jak na razie nie widać drużyny, która mogłaby przerwać ich zwycięską passę. Od początku pierwszej partii spotkania z Czechami zaczęła się zarysowywać ich przewaga – po pierwszej ich punktowej zagrywce prowadzili 4:1. Po zbiciu Nicolasa Le Goffa schodzili na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą. Miejscowym udało się częściowo odrobić straty i po asie Jana Štokra było 10:11. Ale przyjezdni znów odskoczyli, po zbiciu Kevina Le Roux było już 15:12, a potem jeszcze trzy kolejne akcje zapisali na swoim koncie Les Bleus. Podopieczni Zdenka Šmejkala próbowali gonić wynik, po ataku Petra Michálka było 18:13, po udanym bloku 18:15, ale bardziej przybliżyć się do rywala już nie zdołali. As Le Roux znów dał pięć punktów zapasu (22:17), w chwilę potem Trójkolorowi mieli piłkę setową (24:18), którą od razu wykorzystali.

Bardzo podobny przebieg miała druga partia spotkania. Po zbiciu Nicolasa Le Goffa jego drużyna prowadziła 5:2, po udanym zagraniu Earvina Ngapetha – 7:3. Dodatkowo Czesi pomagali rywalom, dokładając własne błędy i po jednym z nich obie drużyny zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:4). Po kolejnej serii punktowej o czas poprosił Zdeněk Šmejkal (10:5), ale to nic nie dało, bo prowadzenie gości wzrosło do sześciu oczek (12:6, 15:9). Kiedy w końcówce seta po kolejnym udanym zagraniu Le Roux (21:10) wydawało się, że przyjezdni spokojnie wygrają tę partię, w ich szeregi wdarło się lekkie rozprzężenie, a z drugiej strony bardzo dobrą serię na zagrywce zanotował Filip Habr. Kiedy po bloku zaatakował Jiri Vašíček, który dopiero co pojawił się na boisku, Czesi tracili tylko cztery oczka i o czas poprosił Laurent Tillie (23:19). Przerwa przyniosła pożądany rezultat, bo po niej zapunktowali Francuzi i mieli pierwszą okazję na wygranie seta. Atak Le Goffa zakończył tę partię wygraną 25:20.

Także trzecią partię przyjezdni zaczęli po swojej myśli  (5:2). Dobrze spisywał się w tej części seta Kevin Tillie, który skończył kilka akcji. Ale po pierwszej przerwie technicznej sytuacja przyjezdnych już nie była taka różowa – po autowym serwisie Antonina Rouziera było 8:7, a po bloku Jana Štokra na tablicy wyników pojawił się remis 9:9. Dobra zagrywka Michálka dała naszym południowym sąsiadom pierwsze dwupunktowe prowadzenie w tym meczu (11:9). Przewaga gospodarzy utrzymywała się, a na drugiej przerwie technicznej nawet wzrosła (16:13). Ale Francuzi wcale nie dawali za wygraną – po dwóch asach tracili już tylko punkt (18:17), a po skutecznym bloku doprowadzili do wyrównania 19:19. Atak Juliena Lyneela dał z powrotem prowadzenie podopiecznym trenera Tillie 20:19 i tym razem mieliśmy do czynienia z bardzo zaciętą końcówką seta. Czesi gonili wynik, ale zawsze o ten jeden punkcik lepsi byli przyjezdni i to oni pierwsi mieli piłkę meczową (24:23). Wykorzystali jednak dopiero kolejną szansę i po asie serwisowym mogli cieszyć się z wygranej w secie 26:24 i w całym meczu 3:0. Było to już siódme z kolei zwycięstwo Francuzów, którzy są bardzo bliscy zapewnienia sobie udziału w turnieju finałowym drugiej dywizji.

Czechy – Francja 0:3
(18:25, 20:25, 24:26)

Czechy: Štokra (12), Michálek (12), Holoubec (10), Bartoš (7), Habr (3), Veselý (1), Kryštof (libero) oraz Vašíček, Haník, Mach i Král
Francja: Ngapeth (15), Rouzier (14), Tillie (8), Le Roux (8), Le Goff (6), Toniutti (3), Grebennikow (libero) oraz Lyneel (5), Jaumel, Lafitte i Sidibe