Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kamil Semeniuk: To świetna sprawa

Kamil Semeniuk: To świetna sprawa

fot. Maja Kozłowska

ZAKSA oraz MMKS Kędzierzyn-Koźle podpisały umowę o współpracy. Oba kluby będą odpowiedzialne merytorycznie i finansowo za rozwój zawodników MMKS-u. Sztab szkoleniowy ZAKSY będzie wspierał programy treningowe i cykl kształcenia młodzieży.

ZAKSA natomiast będzie miała możliwość bezpłatnego pozyskiwania zawodników do Młodej Ligi oraz do podstawowej drużyny. Prezes zarządu ZAKSY nie krył ogromnej radości z podpisania umowy. We wcześniejszych latach próbowano podpisać umowę o współpracy, ale niestety kluby nie potrafiły dojść do porozumienia. – Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, bo nam – ZAKSIE – bardzo zależy, abyśmy mieli dobre zaplecze w Młodej Lidze. Chcielibyśmy również, aby drużyna dorosłej ZAKSY była oparta na naszych wychowankach. Myślę, że dzięki podpisaniu umowy nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli w przyszłości realizować plan. Dzięki podpisaniu tego dokumentu pojawia się możliwość stworzenia cyklu szkoleń. Młody człowiek zaczynając edukację od podstawówki, poprzez gimnazjum, a następnie liceum, będzie mógł się rozwijać również pod kątem siatkarskich umiejętności. Jako ZAKSA posiadamy zaplecze szkoleniowe oraz doskonałych fachowców. Chciałbym za kilka lat powiedzieć, że ponad połowa składu ZAKSY to nasi wychowankowie. Również podpiszemy kontrakty, które poniekąd są czymś w rodzaju łącznika pomiędzy ZAKSĄ a Młodą ZAKSĄ, z młodymi zawodnikami, Kamilem Semeniukiem oraz Kornelem Banachem – stwierdził Mirosław Ptasiński.

Piotr Nippe wspominał sukcesy, które osiągała młodzież z Kędzierzyna-Koźla. – Jeszcze za czasów Mostostalu nasz klub osiągał największe sukcesy, jeżeli chodzi o siatkówkę młodzieżową, zdobywaliśmy mistrzostwo kraju, byliśmy wielokrotnymi brązowymi medalistami – mówił prezes MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. Wyraził również swój niepokój, że w ostatnim czasie wielu młodych zdolnych zawodników opuściło miasto. Przyznał również, że to był główny powód, aby dojść do porozumienia i przeciwdziałać temu zjawisku. – Od jakiegoś czasu młodzież zaczęła uciekać z Kędzierzyna-Koźla. Wszyscy wiemy, że sporo zdolnych młodych zawodników, pochodzących z naszego miasta, gra w innych klubach. Żeby zapobiec migracji, podpisujemy ową umowę. Liczę na to, iż młodzież zostanie w Kędzierzynie-Koźlu i będzie dążyła do tego, aby reprezentować barwy drużyny z Opolszczyzny. Będziemy teraz sekcją o nazwie MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – podsumował Piotr Nippe.

Na konferencji o tematyce współpracy z Miejskim Międzyszkolnym Klubem Sportowym w zakresie kształcenia młodzieży, w tym zawodników Młodej Ligi i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, nie mogło zabraknąć Sabiny Nowosielskiej, która okazywała ogromną radość, iż w końcu udało się sfinalizować długoletnie rozmowy. – Uważam to za duży sukces. Podpisanie umowy przez panów prezesów to zakończenie wieloletnich rozmów o współpracy. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogłam objąć to zdarzenie honorowym patronatem – mówiła prezydent miasta Kędzierzyna-Koźla.Trafnie całą sytuację podsumował dyrektor sportowy, a wcześniej trener ZAKSY, Sebastian Świderski.Bardzo się cieszę, że udało się podpisać umowę, gdyż to oznacza, iż będziemy pomagać MMKS-owi, ale to również my będziemy odnosić korzyści ze szkolenia młodzieży. Będziemy robić wszystko, aby młodzi zawodnicy trafiali do ZAKSY i zostawali w Kędzierzynie-Koźlu – stwierdził popularny „Świder”.

Na konferencji podpisano również umowy z dwoma młodymi zawodnikami. Korneliusz Banach związał się z drużyną z Opolszczyzny na kolejne trzy sezony i będzie drugim libero. – Dla mnie to jest spełnienie jednego z największych marzeń. Jestem rodowitym kędzierzynianinem i to jest dla mnie wielkie przeżycie, że mogę grać w ZAKSIE – powiedział zaraz po podpisaniu umowy Banach.

Drugim zawodnikiem, który złożył podpis na umowie, był Kamil Semeniuk, który przebojem wkradł się do podstawowej szóstki w Młodej ZAKSIE. Gracz będzie reprezentował barwy drużyny przez jeden sezon. – Jest to dla mnie duże wyróżnienie. Świadczy o tym, że w zeszłym sezonie ciężko pracowałem, aby grać na wysokim poziomie i to zostało zauważone. To ogromna radość grać w ZAKSIE. Wiem, że dużo się nauczę w tym zespole – mówił Kamil Semeniuk.

Po złożeniu wszystkich podpisów Sebastian Świderski przyznał że właśnie zakończono kompletowanie drużyny na najbliższy sezon. – W ten sposób zamykamy skład podstawowego zespołu. Wczoraj podpisaliśmy umowę z Maciejem Polańskim. Będzie oczywiście nadal grał w Młodej Lidze, ale będzie również razem z Kamilem zawodnikiem uzupełniającym skład ZAKSY – stwierdził Sebastian Świderski.

W Kędzierzynie-Koźlu powstaje klasa sportowa o profilu siatkarskim, koordynatorem projektu jest Michał Chadała.Mamy zgodę na utworzenie klasy sportowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Przeprowadziliśmy również nabór do klasy sportowej, ale teraz musimy czekać na wyniki ze szkół gimnazjalnych. Chcielibyśmy, aby w klasie było 24 do 26 chłopaków. Wśród kandydatów są również chłopcy spoza powiatu i jak dobrze pamiętam, jest ich więcej niż 10. Chcielibyśmy również, aby w przyszłości powstawały kolejne klasy sportowe. Moim zadaniem jest koordynowanie projektu. Będę obserwował chłopaków, oceniał postępy sportowe i naukowe. Będę patrzył na ręce trenerom, czyli Rolandowi Dembończykowi w Młodej Lidze oraz Sławomirowi Skrzypcowi, który będzie prowadził klasę sportową – opowiadał Chadała.

Co o podpisaniu umowy oraz utworzeniu klasy sportowej w szkolnictwie ponadgimnazjalnym myślą zawodnicy Młodej Ligi? – To jest wielki krok dla młodzieży z naszego miasta. W zeszłym sezonie grałem z wieloma kolegami z Kędzierzyna-Koźla, którzy wyjechali z tego miasta i grają w innych klubach. Młodzi zawodnicy, którzy kończą gimnazjum, mogą dalej kontynuować naukę w liceum w klasie sportowej – stwierdził Korneliusz Banach.

Kamil Semeniuk również uznał, że to dobry krok w rozwóju kędzierzyńsko-kozielskiej siatkówki. – Ja nie miałem okazji po gimnazjum kontynuować nauki w klasie sportowej, teraz taka możliwość istnieje. To świetna sprawa. Wielu zawodników wyjeżdżało z Kędzierzyna-Koźla między innymi z tego powodu. W Młodej Lidze spotykaliśmy swoich kolegów po drugiej stronie siatki, czy to w drużynie z Kielc, czy w zespole z Bydgoszczy, z którymi ja kiedyś chodziłem do klasy – powiedział Semeniuk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved