Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Przyjęliśmy ofensywny system gry

Jacek Nawrocki: Przyjęliśmy ofensywny system gry

fot. CEV

- Czasami musimy poświęcać Skowrońską-Dolatę na przyjęcie, ale na pewno konieczne jest wykorzystanie jej ataków i Zaroślińskiej. Dużo poświęcamy czasu na to, jak układać nasz atak na wysokiej piłce, bo na tej szybkiej jest już coraz lepiej - mówi Jacek Nawrocki.

Rumunia to chyba był najsłabszy zespół w naszej grupie?

Jacek Nawrocki:Tak się wydaje, choć to drużyna, która popełnia małą ilość błędów. Poza tym nieźle bronią i przyjmują. Grając przeciwko niej, trzeba było się wykazać dużą cierpliwością. W spotkaniu z nami Rumunki zagrały chyba najsłabsze – jak do tej pory – spotkanie w Baku. Dzięki temu mogliśmy grać trochę spokojniej.

Ten pierwszy set był właśnie taką próbą cierpliwości?Zgadza się. Popełniliśmy w nim dużo błędów. Szczególnie w ofensywie. Kilka błędów w ataku spowodowało, że końcówka seta była wyrównana. Rumunia nie miała takiej siły rażenia w ofensywie jak Azerki czy Turczynki, dlatego trzeba było zostawić piłkę w obronie i zagrać w kontrataku. Myślę, że nasze zawodniczki robiły to dobrze.

To znaczy, że wypełniły plan taktyczny nakreślony przed tym meczem?

Tak. Doświadczenie naszych siatkarek jest tak duże, że jeśli chodzi o taktykę, to jest pełne porozumienie.

Cały czas dużym problemem naszego zespołu jest gra w ataku.

Pracujemy nad tym. Drobnymi kroczkami zmierza to w dobrą stronę. Czekamy na to, aż w końcu ten atak zacznie działać tak, jak powinien. Potrzeba nam trochę cierpliwości. Przyjęliśmy ofensywny system gry. Czasami musimy poświęcać Kasię Skowrońską-Dolatę na przyjęcie, ale na pewno konieczne jest wykorzystanie ataków właśnie tej zawodniczki i Katarzyny Zaroślińskiej. Dużo poświęcamy czasu na to, jak układać nasz atak na wysokiej piłce, bo na tej szybkiej jest już coraz lepiej.

rozmawiał Tomasz Kalemba – Eurosport.Onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved