Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS St. Petersburg: Polacy poza zawodami, bez większych sukcesów

GS St. Petersburg: Polacy poza zawodami, bez większych sukcesów

fot. FIVB

Na pierwszej rundzie pucharowej zakończyli swój udział w turnieju Grand Slam w St. Petersburgu Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. W niej Polacy przegrali z Brazylijczykami Evandro/Pedro. Duet Fijałek/Prudel odpadł, dość niespodziewanie, po meczu w II rundzie.

To było kolejne starcie Łosiaka i Kantora z tymi Brazylijczykami, kolejne też przegrane. Nie tak dawno obie pary spotkały się w finale zawodów Stavanger Major i wtedy canarinhos również wyraźnie byli górą. W turnieju rozgrywanym na Florydzie było dość podobnie, choć tym razem biało-czerwoni stanowili dużo bardziej równorzędną parę. Momentami polska dwójka starała się prowadzić grę na styku, zmuszała przeciwników do błędów. Ci jednak potrafili wykorzystać wszystkie swoje atuty i choć końcówki obu rozegranych partii były dość emocjonujące, to jednak rozstrzygane były na korzyść duetu z Ameryki Południowej, który tym samym wyeliminował Polaków z zawodów.

Łosiak/Kantor POL [17] – Evandro/Pedro BRA [2] 0:2
(19:21, 19:21)

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po rozgrywkach grupowych awansowali bezpośrednio do drugiej rundy pucharowej. Jak się okazało, do udanych turnieju na Florydzie nie zaliczą także i oni. Polska dwójka przegrała w drugiej rundzie z Meksykańczykami Virgen/Ontiveros 1:2. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem, biało-czerwoni przewodzili na boisku, raz bardzo wyraźnie, raz trochę mniej, ale rywale nie dawali się bardzo Polakom we znaki. Nasza para wygrała w partii premierowej bardzo wyraźnie. Sytuacja zmieniła się w kolejnej odsłonie, kiedy to w połowie seta biało-czerwonych złapała niemoc w ataku, a naciski duetu z Meksyku sprawiły, że inicjatywa leżała po stronie rywali. W tie-breaku wydawało się, że reprezentanci Polski rozstrzygną mecz na swoją korzyść, ale nieskończone akcje mściły się, a przeciwnicy nie odpuszczali do samego końca i triumfowali w całym spotkaniu. Tym samym sprawili niemałą niespodziankę, bowiem wyeliminowali z zawodów turniejową „jedynkę”.



Fijałek/Prudel POL [1] – Virgen/Ontiveros MEX [24] 1:2
(21:16, 17:21, 13:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved