Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Agata Oleksy dołączyła do ŁKS-u Commercecon Łódź

Agata Oleksy dołączyła do ŁKS-u Commercecon Łódź

fot. archiwum

Przyjmująca PSPS-u Chemika Police, Agata Oleksy, podpisała umowę z ŁKS-em Commercecon Łódź. Oleksy to już jedenasta zawodniczka, która zdecydowała się na reprezentowanie barw wicemistrza I ligi kobiet w przyszłym sezonie.

ŁKS Commercecon Łódź wciąż czeka na decyzje PLPS SA w sprawie przyjęcia zespołu do ekstraklasy. Łodzianki spełniły warunek sportowy, zajmując drugie miejsce w rozgrywkach I ligi i jak zapewniają działacze, klub jest przygotowany do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Mamy zgodę na rozgrywanie swoich spotkań w przyszłym sezonie w Atlas Arenie, ponadto wkrótce powstanie przy al. Unii Lubelskiej nowa hala na 3 tys. widzów – mówi prezes ŁKS-u, Hubert Hoffman. Mamy również gwarancje sponsorów, że w przypadku przyjęcia nas do Orlen Ligi wesprą nas tak, że będziemy w stanie stworzyć budżet, który spokojnie pozwoli nam powalczyć o pierwszą ósemkę – zapewnia prezes klubu.

Do zespołu dołączyły już środkowe Alicja Leszek oraz reprezentantka Australii Katarina Osadchuk. Grą drużyny kierować będą również nowe rozgrywające – Katarzyna Nadziałek z Nafty Piła oraz Patrycja Tomczyk z Pałacu Bydgoszcz. Na pozycję przyjmującej klub pozyskał już z Budowlanych Toruń Katarzynę Brydę, a kolejną zawodniczką, która dołączyła do ŁKS-u, jest 23-letnia Agata Oleksy. Była już siatkarka PSPS-u Chemika Police ma za sobą występy w Piaście Szczecin, w ostatnim sezonie wraz ze swoim zespołem walczyła o awans do I ligi, grała również w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet w barwach Chemika. Agata Oleksy znana jest również ze swoich występów w reprezentacji Polski w młodzieżowej siatkówce plażowej. – Agata była wyróżniającą się zawodniczką w Chemiku, zwróciliśmy na nią uwagę już przed sezonem podczas turnieju towarzyskiego w Policach. Swoją dobrą dyspozycję potwierdziła również w turniejach o I ligę – mówi wiceprezes ŁKS-u, Bartosz Wencław.

To nie koniec wzmocnień wicemistrza I ligi. Działacze zapewniają, że w przypadku przyjęcia klubu do rozgrywek Orlen Ligi zespół zostanie wzmocniony jeszcze klasowymi zawodniczkami mającymi przeszłość ekstraklasową. Zarówno one, jak i klub czekają jednak na decyzję PLPS-u. Z naszych informacji wynika, że w przyszłym tygodniu członkowie Rady Nadzorczej PLPS odwiedzą Łódź, by jeszcze raz porozmawiać z działaczami ŁKS-u o grze byłego mistrza Polski w ekstraklasie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved