Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Paul Lotman z PlusLigi do Bundesligi

Paul Lotman z PlusLigi do Bundesligi

fot. Joanna Skólimowska

Od jakiegoś już czasu było wiadome, że w kolejnym sezonie w barwach Asseco Resovii Rzeszów nie zobaczymy już Paula Lotmana. Amerykanin przymierzany był chociażby do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ale ostatecznie zagra w Berlin Recycling Volleys.

Włodarze wicemistrza Niemiec nie ukrywali, że zależy im na znalezieniu godnego następcy Scotta Touzinsky’ego, który, przypomnijmy, obrał kierunek azjatycki, a konkretnie chiński. Ostatecznie wybór padł na jego rodaka, Paula Lotmana. Reprezentant USA w Asseco Resovii Rzeszów grał od sezonu 2011/2012, wywalczył z nią trzy tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski, a także srebrny medal Ligi Mistrzów zdobyty notabene…w Berlinie.

W nowej drużynie Paul Lotman nie będzie jednak jedynym Amerykaninem, bowiem na libero grał będzie jego kolega z reprezentacji, Erik Shoji. – Znalezienie odpowiedniego zastępstwa dla Scotta Touzinsky’ego było chyba najtrudniejszym zadaniem – przyznał menadżer Kaweh Niroomand. – Dzięki zakontraktowaniu Paula Lotmana możemy wypełnić lukę, która powstała po odejściu Scotta. Lotman ma już doświadczenie na arenie międzynarodowej, z Asseco Resovią Rzeszów zdobył trzy medale mistrzostw Polski, a także srebrny medal Ligi Mistrzów tutaj w Max Schmelling Halle – dodał. Z pozyskania tego gracza zadowolony jest także trener Roberto Serniotti. – Paul jest wszechstronnym graczem we wszystkich elementach i jestem pewien, że będzie w stanie pomóc zespołowi – powiedział szkoleniowiec. Sam zawodnik także cieszy się z przyjścia do nowego zespołu. – Berlin Recycling Volleys to wielki klub, zawsze walczący o to, by być w europejskiej elicie – powiedział Lotman.

To już drugi transfer klubu ze stolicy Niemiec. Przypomnijmy, że zakontraktowano już także francuskiego środkowego, Nicolasa Le Goffa. Oprócz Touzinsky’ego odeszli także m.in. Rob Bontje, Kawika Shoji, Christian Dünnes, Martin Krystof czy trener Mark Lebedew.Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

 

źródło: berlin-recycling-volleys.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved