Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młody zaciąg w BBTS-ie Bielsko-Biała?

Młody zaciąg w BBTS-ie Bielsko-Biała?

fot. FIVB

Bielskich roszad ciąg dalszy - po pożegnaniu się z drużyną m.in. sztabu szkoleniowego oraz środkowych przyszedł czas na wzmocnienia BBTS-u. Wszystko wskazuje na to, że zespół z Podbeskidzia zasilą Paweł Gryc i Karol Butryn.

Widać, że 13. klub siatkarskiej ekstraklasy mężczyzn w następnym sezonie chce postawić na młodość – do tej pory w szeregi górali weszli 23-letni przyjmujący Krzysztof Modzelewski oraz rok młodszy środkowy Bartłomiej Krulicki. Na tym jednak nie koniec młodego zaciągu w BBTS-ie, bowiem wszystko wskazuje na to, że do drużyny dołączą także urodzony w 1993 roku Karol Butryn, który do ekipy przejdzie z KPS-u Siedlce, oraz 19-letni Paweł Gryc, czyli przyjmujący, który wcześniej występował w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Czy takie ruchy włodarzy ze stolicy Podbeskidzia dają asumpt do zdziwienia? Nie wydaje się, bowiem nie jest tajemnicą, że klub nie dysponuje wysokim budżetem, podobnie jak i (w tej chwili) sponsorem tytularnym. Zarządzający są więc zmuszeni do rozważnego kompletowania składu i zatrudnienia trenera, który będzie w stanie zaryzykować i podejmie się współpracy z młodymi zawodnikami. Nie jest tajemnicą, że najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady jest Krzysztof Stelmach. To właśnie on wskazywany jest jako szkoleniowiec przejmujący pałeczkę po Piotrze Gruszce, który prowadził zespół w sezonie 2014/2015. Spekuluje się także o pozostaniu w drużynie Sergieja Kapelusa oraz Kamila Kwasowskiego, którzy (przyzwyczajeni do specyfiki gry w stolicy Podbeskidzia) mieliby wspierać mniej doświadczonych kolegów. Dodatkowo ważny kontrakt z bielską drużyną ma Grzegorz Pilarz.

Warto dodać, że z BBTS-em pożegnała się dotychczas spora grupa osób wcześniej związanych z zespołem – poza Gruszką w sztabie szkoleniowym nie zobaczymy również Mateusza Mielnika (w przyszłym sezonie będzie on wspierał Michała Bąkiewicza w AZS-ie Częstochowa). Poza nimi nowego miejsca pracy szukali lub szukają: Wojciech Ferens (nabytek Transferu Bydgoszcz), Łukasz Polański i Bartosz Buniak (także zasilili team spod Jasnej Góry), Michał Błoński, który przeniósł się do Czarnych Katowice, oraz Jose Luis Gonzalez i Przemysław Czauderna. Ponadto spekuluje się również o odejściu z klubu Michała Dębca i zainteresowaniu bielszczan Bartoszem Janeczkiem.Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved