Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Korneliusz Banach w pierwszej drużynie ZAKSY

Korneliusz Banach w pierwszej drużynie ZAKSY

fot. Maja Kozłowska

Do pierwszej drużyny ZAKSY Kędzięrzyn-Koźle dołączył 21-letni libero. Korneliusz Banach wcześniej występował w Młodej Lidze, reprezentując drużynę z Opolszczyzny. Młody zawodnik ma już jednak na swoim koncie debiut w seniorskiej drużynie ZAKSY.

Korneliusz Banach, urodzony 25 stycznia 1994 roku, swą przygodę z siatkówką rozpoczął w Publicznym Sportowym Gimnazjum numer 5 w Kędzierzynie-Koźlu. To właśnie z PG 5 trafił do składu MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, gdzie pod okiem Radosława Górskiego, a później Michała Chadały szlifował swój talent, aby w 2010 roku dołączyć do składu Młodej ZAKSY. Nie było jednak łatwo przebić się do meczowej dwunastki drużyny. W sezonie 2011/2012 rywalizować musiał o pozycję pierwszego libero aż z trzema kolegami z zespołu. Wreszcie w 2013 roku swoją wytrwałością i determinacją w końcowej fazie rozgrywek play-off Młodej Ligi wywalczył pozycję pierwszego libero drużyny Młodej ZAKSY, zdobywając brązowy medal tych rozgrywek.

Z pewnością ogromny wpływ na jego rozwój miała osobowość trenera Michała Chadały, któremu, jak sam zawodnik wspomina, zawdzięcza to, jak potoczyła się jego przygoda z siatkówką. To właśnie pod jego skrzydłami młody libero na stałe zadomowił się podstawowym składzie Młodej ZAKSY, a już w 2014 roku uczestniczył w przygotowaniach przedsezonowych z seniorską drużyną z Kędzierzyna-Koźla.

Utalentowany libero w sezonie 2014/2015 miał okazję zaprezentować swoje walory kędzierzyńskiej publiczności. 15 stycznia 2015 roku seniorski zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Kornelem Banachem w składzie odniósł zdecydowane zwycięstwo nad drużyną Arkasu Izmir i już tydzień później, po meczu rewanżowym w Turcji, młody libero mógł cieszyć się z wywalczenia awansu do fazy challenge Pucharu CEV.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved