Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > IE: Rudol i Kosiak przegrali ze Szwajcarami

IE: Rudol i Kosiak przegrali ze Szwajcarami

Po dobrym otwarciu olimpijskiego turnieju w Baku Maciej Kosiak i Maciej Rudol doznali porażki. W dwóch setach lepsi od polskiej pary okazali się reprezentujący Szwajcarię Alexei Strasser i Gabriel Kissling. Polacy zagrali bardzo nierówny mecz.

Wygrana w pierwszym meczu grupy B z duetem ukraińskim pozwoliła sądzić, iż Polacy dobrze zaaklimatyzowali się w stolicy Azerbejdżanu i sukcesem mogą zakończyć także pozostałe dwa starcia. Te optymistyczne nadzieje zostały rozwiane już w drugim meczu pary Maciej Kosiak/Maciej Rudol przeciwko reprezentantom Szwajcarii – Alexeiowi Strasserowi oraz Gabrielowi Kisslingowi. Seta numer jeden lepiej zaczęli Szwajcarzy, którzy po skutecznych atakach objęli prowadzenie 4:1. Biało-czerwoni szybko odrobili straty (5:5), by wrzucić jeszcze wyższy bieg i zbudować czteropunktową przewagę (13:9). Dobry okres gry polskiej pary zaczął się nagle i tak samo niespodziewanie się zakończył. Błędy w zagrywce i kłopoty z „dobiciem się” do piasku spowodowały, iż znów był remis (16:16). Będący na fali Helweci nie poprzestali na osiągnięciu remisu i jeszcze bardziej przycisnęli Polaków, co poskutkowało aż trzema szansami na zakończenie seta (20:17). Ostatecznie Strasser i Kissling wygrali 21:18.

Druga partia zaczęła się od gry punkt za punkt i na tablicy wyników widniał ten sam rezultat co w secie pierwszym – 5:5. W tym momencie w grze Polaków znów coś się zacięło i ich rywale zdobyli cztery punkty z rzędu. Biało-czerwoni nie dali jednak za wygraną i podjęli próbę odrobienia strat. Morale polskiej pary podnieść mogła długa wymiana przy stanie 7:10, która zakończyła się skutecznym atakiem Macieja Rudola (8:10), jednak ta długa i emocjonująca wymiana zadziałała wręcz przeciwnie. Po tej wymianie Szwajcarzy znowu wygrali cztery kolejne akcje i rezultat na tablicy wyników nie prezentował się zbyt okazale (8:14). W końcówce Helweci popełnili jeszcze kilka błędów, jednak zawodnicy znad Wisły nie potrafili tego wykorzystać. Dużo problemów sprawił im Alexei Strasser, który raz po raz skutecznie atakował (17:11, 19:14). Ostatecznie Polacy zakończyli tę odsłonę z dorobkiem 15 punktów i musieli pogodzić się z porażką 0:2. W piątek czeka ich ostatni mecz grupowy z hiszpańską parą Cuadrado/Ortego.

Kosiak/Rudol POL – Strasser/Kissling SUI 0:2
(18:21, 15:21)