Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > IE: Baran/Gruszczyńska odpadły tuż przed ćwierćfinałem

IE: Baran/Gruszczyńska odpadły tuż przed ćwierćfinałem

fot. CEV

W turnieju siatkówki plażowej kobiet igrzysk europejskich w Baku do czwartku pozostała tylko jedna polska para. Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska tego dnia pożegnały się jednak z zawodami. Polki walkę o ćwierćfinał przegrały w tie-breaku.

Otwarcie pierwszego w czwartek pojedynku zdecydowanie należało do Włoszek, po których stronie szalała Giorgia. To seria jej zagrywek oraz pojedyncze akcje w bloku i w kontrze wyprowadziły ten duet na prowadzenie 6:2. Wtedy natomiast swoją serię rozpoczęły reprezentantki Polski, ale w ich przypadku gra opierała się na obu zawodniczkach oraz na skutecznej grze w polu i na siatce. Kiedy natomiast Gruszczyńska punktowała dwa razy zagrywką, to biało-czerwone były na czele (7:6). Po tych dwóch momentach nastał okres wyrównanej gry, ale gdy kontrę skończyła Giorgia, a następnie znowu wykorzystała uderzenie z pola zagrywki, to włoski duet prowadził 11:9. Trwało to krótko, bowiem okres dobrej gry w ataku i w zagrywce Baran sprawił, że to Polki były minimalnie lepsze (14:13). Przewaga co trochę zmieniała strony boiska, ale w końcówce ważny punkt zagrywką zdobyła Gruszczyńska, natomiast jej boiskowa partnerka zakończyła partię skutecznym atakiem.

Pierwsze akcje kolejnej odsłony należały do Polek. Zza linii końcowej świetnie uderzała Gruszczyńska, a po bloku Baran było już 3:0. We włoskiej dwójce prym na boisku wiodła Giorgia i to dzięki niej rywalki uzyskały jeden punkt przewagi (5:4). Od tego momentu obie pary co chwila zmieniały się na prowadzeniu, a świetne akcje przeplatane były błędami. Przy zagrywce Gruszczyńskiej i po kontrze Baran biało-czerwonym udało się odskoczyć dopiero przy stanie 14:11. Przeciwniczki zaczęły odrabiać straty, ale kiedy Baran powędrowała w pole zagrywki, Polki prowadziły 18:14. Choć jeszcze Giorgia dwoiła się i troiła, to przewaga naszej dwójki nie uległa zmianie i dwa ataki Baran zakończyły całe spotkanie.

Giorgia/Momoli – Gruszczyńska/Baran 0:2
(19:21, 17:21)Pierwsza partia spotkania w 1/16 finału zupełnie nie wyszła reprezentantkom Polski, które po bloku i kontrze Dumbauskaite przegrywały już na samym początku 2:6. W kolejnych akcjach rywalki sprawiły Polkom sporo problemów zagrywką, co też ułatwiło im grę w bloku oraz pomogło budować przewagę (10:4). Najwięcej problemów swoimi uderzeniami zza linii końcowej sprawiała Povilaityte (13:6). Ani przez moment biało-czerwone nie zbliżyły się do rywalek, które skutecznie spisywały się na siatce i na dobre akcje Polek odpowiadały kolejnymi punktami ze swojej strony. Dzięki temu pewnie wygrały w partii premierowej.

Dużo lepiej Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska weszły w kolejną odsłonę. Przy zagrywce tej drugiej rywalki popełniły błędy w ataku i dały biało-czerwonym prowadzenie 5:2. W kolejnych akcjach wymiana uderzeń po obu stronach siatki była wyrównana, a gdy powoli zaczęły łapać wiatr w żagle rywalki, dystans punktowy zmniejszył się do 12:10, wszystko za sprawą kontry Povilaityte. Skuteczna w ataku Baran i pewna na zagrywce Gruszczyńska przywróciły jednak szybko czteropunktową nadwyżkę (18:14), a ta pozwoliła im wygrać w całym secie.

Błędy w ataku Polek pozwoliły rywalkom odskoczyć już na początku tie-breaka (3:1). Nieporadność biało-czerwonych w tym elemencie trwała nadal, a przeciwniczki tylko podwyższały prowadzenie (5:2, 8:4). Polki obudziły się jednak w odpowiednim momencie i po serii punktów zdobytych przez Baran reprezentantki Polski wyszły na prowadzenie (10:9). Od tego momentu na boisku trwał zacięty pojedynek, a obie pary niemal wyrywały sobie z rąk prowadzenie. Polki miały już piłkę meczową, ale cała emocjonująca końcówka zakończyła się na korzyść duetu Dumbauskaite/Povilaityte. Tym samym reprezentantki Polski pożegnały się z igrzyskami europejskimi.

Dumbauskaite/Povilaityte – Baran/Gruszczyńska 2:1
(21:16, 15:21, 27:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved