Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS St. Petersburg: Polki postawiły się Hiszpankom, ale przegrały

GS St. Petersburg: Polki postawiły się Hiszpankom, ale przegrały

Niestety, Monika Brzostek i Kinga Kołosińska rozpoczęły turniej Grand Slam w St. Petersburgu od porażki. W pierwszym meczu grupowym lepsze od biało-czerwonych okazały się Hiszpanki. Kolejnymi ich rywalkami będą Amerykanki Pavlik/Ross.

Solidne Hiszpanki nie były łatwymi przeciwniczkami, a od początku spotkania obie pary toczyły zaciętą walkę. Rywalki prowadziły na czasie technicznym 11:10, ale później naszym reprezentantkom udało się wypracować dwa oczka przewagi (17:15). To pozwoliło im do końca prowadzić grę, mimo że Liliana i Baquerizo cały czas naciskały. Biało-czerwone wygrały w secie pierwszym do 19.

Podrażnione takim obrotem sprawy hiszpańskie siatkarki rozpoczęły kolejną odsłonę od mocnego uderzenia i szybko odskoczyły po serii punktów na 7:4, a następnie na 9:5. Polki próbowały gonić wynik, ale kiedy już wydawało się, że są blisko, przeciwniczki znowu odskakiwały. W pewnym momencie zrobiły to już bardzo skutecznie (15:9, 17:11) i nie pozwoliły zbliżyć się Kindze i Monice do końca partii.

Niebezpiecznie zrobiło się już także w pierwszych akcjach seta decydującego. Hiszpanki odskoczyły na 6:3. To dodało im skrzydeł, a podłamało trochę reprezentantki naszego kraju, które miały problemy ze skończeniem akcji w pierwszym uderzeniu. Przez to rosła przewaga przeciwniczek (12:5). Natomiast niedługo później hiszpański duet cieszył się z wygranej w całym meczu.

Liliana/Baquerizo ESP [9] – Kołosińska/Brzostek POL [24] 2:1
(19:21, 21:14, 15:6)