Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Prix Polski w Toruniu rozpoczęte

Grand Prix Polski w Toruniu rozpoczęte

Za nami eliminacje Grand Prix Polski kobiet w siatkówce plażowej. Do walki o osiem miejsc w turnieju głównym przystąpiło aż 15 par, dlatego mimo ponurej aury w Toruniu było gorąco. Po zmaganiach w turniejach eliminacyjnych poznaliśmy finałowe zespoły.

Pewne gry w turnieju głównym były zespoły z najwyższym rankingiem. Finałową szesnastkę uzupełniło osiem najlepszych drużyn z eliminacji.

Uczestniczki podzielono na cztery grupy. W grupie A grały trzy pary, w pozostałych znalazły się po cztery zespoły. Do turnieju głównego awansowały Karolina Kirszenstein i Aleksandra Chyła, które okazały się najlepsze w grupie A. Z drugiego miejsca awansowały Karolina Bednarek i Justyna Tylutki, które przegrały ze zwyciężczyniami grupy 1:2, ale potem pokonały Gabrielę Choczewską i Martę Kosobucką 2:0, w setach do 9 i 11.

Bez setowej porażki eliminacje zakończył duet Matra Pietroczuk/Aleksandra Stępień, który wygrał rywalizację w grupie B. Drugie miejsce wywalczyły Kinga Pakuła/Magdalena Sadlakowska, które przegrały tylko jedno spotkanie.

Grupę C zwyciężyły Martyna Kłoda i Aleksandra Patek, które w trzech meczach oddały rywalkom tylko seta. Drugie miejsce zajęły Aleksandra Kwiatkowska i Agnieszka Adamek, które wygrały dwa z trzech spotkań.

Bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja w grupie D. Trzy z czterech drużyn zgromadziły po 5 punktów. O tym, które z nich awansują do turnieju głównego, zadecydowały małe punkty. Najlepszym bilansem mogły pochwalić się Natalia Krawulska i Anna Urych-Turska. Na drugim miejscu sklasyfikowane zostały Aleksandra Zdon i Julia Jurczyk. Przygodę z Grand Prix zakończyła tym samym para Zuzanna Kucińska/Anna Sulej.