Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni Katowice odkrywają kolejne karty

Czarni Katowice odkrywają kolejne karty

fot. TKKF Czarni Katowice

TKKF Czarni Katowice w nadchodzącym sezonie zadebiutują na pierwszoligowym parkiecie. Włodarze klubu jednak nie próżnują i pozyskuje kolejnych zawodników. Do ekipy beniaminka dołączyli Jan Król oraz Tomasz Kalembka.

Obaj zawodnicy będą sporym wzmocnieniem katowickiej drużyny. Jan Król ma za sobą bardzo dobry sezon, który spędził w niemieckim CV Mitteldeutschland. W swojej karierze atakujący posiada występy w MKS-ie Banimexie Będzin, Pekpolu Ostrołęka czy Farcie Kielce. Z kolei Kornelowi Przystale na środku pomagać będzie kolejny nowy nabytek Czarnych Tomasz Kalembka. 24-letni zawodnik w ubiegłym sezonie odgrywał pierwsze skrzypce na środku Stali Nysa. Wcześniej występował w BBTS-ie Bielsko-Biała. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie zmiennikiem zarówno Króla, jak i środkowych.

Włodarze klubu budują bardzo silny zespół i nie ukrywają, że ich cel to miejsca 1-4. Obecnie w składzie beniaminka oprócz Króla i Kalembki znajduje się bardzo wiele znanych nazwisk. Na rozegraniu o miejsce w pierwszej szóstce rywalizować będą Maciej Fijałek, który w ubiegłym sezonie w barwach Victorii Wałbrzych uzyskał mistrzostwo I ligi, oraz Łukasz Jurkojć, który przedłużył kontrakt z zespołem ze stolicy Śląska. Na przyjęciu do Macieja Naliwajko i Rafała Sobańskiego dołączy Michał Błoński występujący wcześniej w plusligowym BBTS-ie Bielsko-Biała. Z kolei wspólnie z Mateuszem Januszewskim na libero występować będzie Bartosz Mariański z Kęczanina Kęty.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyznźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved