Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czarne chmury odsunęły się znad Avii Świdnik

Czarne chmury odsunęły się znad Avii Świdnik

fot. archiwum

Od pewnego czasu mówiło się o bardzo dużych problemach finansowych Avii. Klub był już nawet blisko ogłoszenia upadłości. Sytuacja jednak znacznie się polepszyła i w Świdniku mogą odetchnąć z ulgą, zespół wystąpi w II lidze.

Wszystko za sprawą wypłaconych przez sponsora zaległych pieniędzy, a także deklaracja ze strony władz miasta Świdnika. – Miasto zdecydowało się fundować stypendia sportowe dwunastu zawodnikom, którzy będą występować w II lidze. Jesteśmy na etapie tworzenia regulaminu wspierania klubu w takiej formie. Postawa sponsora głównego, jak też władz Świdnika napawa umiarkowanym optymizmem. Dlatego nie będzie konieczne ogłaszanie upadłości związanej z niewypłacalnością klubu – mówi w Gazecie Wschodniej prezes świdnickiego klubu, Roman Lis.

Świdniczanie po minionym sezonie spadli z zaplecza PlusLigi. W walce o pozostanie w pierwszoligowych rozgrywkach Avia uległa Kęczaninowi Kęty. Gdy sytuacja finansowa klubu wyprostowała się, klub rozpoczyna budowanie składu na rozgrywki II ligi. – Nie ukrywam, że rozmawiałem już o przyszłości w Avii z atakującym Marcinem Dobrzyńskim, rozgrywającym Bartłomiejem Misztalem i libero Jakubem Sadowskim – mówi trener Avii Świdnik, Krzysztof Lemieszek.Kontaktowałem się też z naszym byłym zawodnikiem, przyjmującym Marcinem Kurkiem. Każdy z nich zadeklarował chęć podjęcia rozmów z nowym zarządem – dodał szkoleniowiec.

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved